Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Minelab sovereign elite
Autor Wiadomość
bialy83 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-08-26, 14:49   Minelab sovereign elite

Czesc
Wczoraj byl "moj pierwszy raz" z sowem na plazy i mam kilka pytan.
Notch i Disc byly ustawione na max w lewo, treshold tak zeby go lekko slychac, czulosc na Auto, Volume na max.
Zaczalem poszukiwania w trybie all metal. Wykopalem kilka gwodzdzi idp. Dzwieki sa inne niz w xterra wiec musialem zobaczyc co mam pod cewka.
Przelaczylem z trybu all metal na disc i zaczal sie problem. Zero sygnalow. Zakopalem kilka monet w piasku. W all metal wykrylem je wszystkie a z wlaczona dyskryminacja 5 pensow i 1 funt mi odrzucilo. Krecac notch i disc w prawo tych dwoch monet wciaz nie znalazlem. Ustawinia czulosci na beach jak i krecenie czym popadnie tez nic nie dalo. Chodzac juz w all metal wpadlo kilka monet i kluczyki od auta. Zadna z tych monet nie byla funtem ani 5 pensow. Niestety nie sprawdzalem tych sygnalow na disc wiec nie wiem czy bym widzial je czy nie.
Podobnie dzialo sie z roznymi innymi rzeczami. Wziolem od siostry srebrny lancuszek i na disc tez go nie wykrylo a machalem nim zaraz przy cewce.
W all metal dziala raczej bez zarzutu
Testowanie trwalo krotko, jakies 30 min wiec moze to tylko jakies moje bledy ale w xterra tak nie bylo.
Wykrywka kupiona 2 tyg temu uzywana. Moze cos jest ze sprzetam nie tak albo z cewka.
Ma ktos moze pojecie a co tu chodzi
Ten sov bedzie moim jedynym sprzetam na pbg5 wiec lipa jak cos jest zepsute.
Postaw piwo autorowi tego posta

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2013-08-26, 15:13   

To raczej poprawne i dość typowe zachowanie dla Sovereigna (jak i innych wieloczęstotliwościowych Minelabów). Z opisu uszkodzenie jest mało prawdopodobne, ale niewykluczone. Chodzi o to, że dyskryminacja jest tam ustawiona na automatyczne odrzucanie zakresu żelaza a więc skręcenie jej na minimum to nie to samo co All Metal. Zarówno 5 pensów jak i funt nie są celami, które elektronika uznaje za pożądane, ale wciąz zostaną znalezione podczas poszukiwań. Z tym sprzętem nawet nie próbuj machać celami przy cewce czy zakopywać je "na świeżo" bo wieloczęstotliwościowce tak nie działają i wypadają bardzo blado przy takiej zabawie, ale w "normalnych" warunkach sprzęt się sprawdzi. Nie oczekuj jednak cudów - łańcuszki są wyjątkowo trudnym celem dla każdego wykrywacza chyba, że łańcuszek jest zwinięty w kulkę, albo np tworzy okrąg. To wykrywacz stworzony do głebokich poszukiwań głównie srebrnych monet, ale nie przeoczy też żadnego złotka pod warunkiem, że teren nie jest zaśmiecony. Sovereign jest dość wolny i w takiej sytuacji trzeba nauczyć się z nim chodzić, ale na dawnych polach PBG było mało takich miejsc. Możesz chodzić na AM i sprawdzać sygnały w dyskryminacji, ale prościej jest chodzić cały czas w z włączoną dyskryminacją, na ustawieniach które opisałeś, ale z czułością już poza Auto. Wierz mi, że w odpowiednich warunkach ten sprzęt znajdzie Ci wszystko co jest warte znalezienia :-) Pochodź trochę z dyskryminacją i daj znać jakie masz efekty/odczucia.

mikolajmick 
PHEC Thesaurus
addicted to gold

Wysłany: 2013-08-26, 15:25   

Bialy nie wpadaj w panike, prawie 20% PBG-owcow to uzytkownicy lub posiadacze sovereignow :mrgreen:
Jescze dwa tygodnie i wszystko bedziesz wiedzial na temat tego sprzetu ;-)

pigor 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-08-26, 15:30   

Do tego, co wyżej napisał Van dodam, że Sovereign/Excalibur nie widzi tylko cienkich złotych łańcuszków (chyba, że jest na nim jakaś okrągła przywieszka). Ze srebrnymi łańcuszkami radzi sobie doskonale, tak samo jak z łańcuszkami z grubego złota.

bialy83 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-08-26, 16:59   

Gdzies tam wyczytalem ze czulosc powinna byc ustawiona na godzine 11 tylko ze nie mam zamiaru sie tym sugerowac tylko sam to sprawdzic. Na plazy bylo Auto bo tak bylo mi szybciej. Po wylaczeniu Auto krecac w prawo i patrzac na rysunek kolo galki to w Beach jest kolejna kropka . Pozniej ten rysunek sie zweza tak jakby krecac dalej czulosc byla mniejsza. Jak to jest naprawde. Najnizszy stopien czulosci jest na galce przekreconej do konca w prawo i podnosi sie czulosc krecac w lewo az dojdziemy do auto?
Postaw piwo autorowi tego posta

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-08-26, 18:28   

Największa czułośc jest tuż po wyjściu z Auto. Potem zmniejszasz ją przekrecając pokrętło w prawo. Nie sugeruj się kropeczkami i oznaczeniami fabrycznymi. Czułość ustawiasz odpowiednio do danego terenu - wychodząc z Auto i skręcajac pokrętło w prawo, aż do momentu gdy wykrywacz jest stabilny, bez fałszywych sygnałów.

pigor 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-08-26, 22:10   

To prawda, co napisał Van, jednak ja nie skręcam aż do stabilności, jednak niepewne sygnały sprawdza dużo dokładniej.
Miałem kiedyś przypadek, że zapomniałem naładować akumulator, wówczas sygnał był mocno niestabilny. Chcąc trochę poszukać skręciłem Threshold tak, by sygnału wiodącego nie było w ogóle słychać. Skupiłem się tylko na czystych sygnałach.
W ostateczności da się tak szukać. Nie znalazłem żadnych śmieci tylko same monety i jakieś sreberka.
Aaa, przypadkiem nie skręcaj dyskryminacji tak, by wyciąć zrywki od puszek.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-08-26, 22:23   

pigor - to co Ty opisujesz to jest jedna z technik a tymczasem bialy83 tu walczy o życie i chodzi o to żeby go nie zniechęcić całkowicie :-D A dyskryminacji najlepiej w ogóle nie dotykać..

pigor 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-08-26, 22:45   

Van Worden napisał/a:
pigor - to co Ty opisujesz to jest jedna z technik a tymczasem bialy83 tu walczy o życie i chodzi o to żeby go nie zniechęcić całkowicie :-D A dyskryminacji najlepiej w ogóle nie dotykać..

No to fakt, najlepiej jest ustawić, tak jak Ty napisałeś, ale ja wtedy dałem ciała i byłem w desperacji. Dlatego tak ustawiłem wykrywacz.

dynamo 

Wysłany: 2013-08-31, 21:36   

Witam nawiązując do tematu mam pytanie; jak szybko powinno się przemiatać cewką w GT w stosunku do f75 lub xlt w prog. mixserek?,czy nad celem niepewnym przemiatać troszkę wolniej czy szybciej ,może bardzo wolno?
mam soweringt.GT od tygodnia i nie mogę go ogarnąć, po xlt, jest tak wolny że mnie krew zalewa :573:
Mój znajomy lata na nim 4 lata i to co on z nim wyrabia wprawia w osłupienie pozdro

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-09-01, 10:14   

Nie ma porównania z mixem w XLT, w którym czasem pomaga super szybkie zamiatanie. GT ma nieco inną charakterystykę pracy niż Elite, więc to niewłaściwy temat, ale nie ma potrzeby dużego zwalniania tempa pracy na "normalnym" terenie. Natomiast nad niepewnym celem możesz zastosować różne techniki - zwolnienie, przyspieszenie, cewka na krawędzi czy wreszcie pinpoint i AM. Musisz po prostu dużo ćwiczyć i obserwować zachowanie wykrywacza. Po pewnym czasie bedziesz wszystko wiedział. Jeśli masz wprawionego znajomego to na co czekasz? :-o

Georg30x 

Wysłany: 2016-06-17, 20:50   

Witam odswiezam temat mianowicie chodzi mi o doświadczonych operatorów minelab sovereign elite jak ten wykrywacz zachowuje sie na cieszkiej glinie chodzi mi o zasiengi pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz do tematu