Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

RUTUS PROXIMA - Test i Uwagi
Autor Wiadomość
GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-01-20, 00:46   

Tak napisałem?
Dobre pytanie :) Jeszcze tylko brakuje kryteriów.
Właściwie, to zależy od punktu widzenia :) Ale z punktu widzenia dwustanowego, nie jest.

rutus

Wysłany: 2013-01-20, 10:02   

Cytat:
Wszystko poza tym, co z definicji nie ma rozwiązania
- no właśnie . Problem gruntu z definicji nie ma rozwiązania.Dla jednej f oczywiscie.
Postaw piwo autorowi tego posta

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-01-20, 13:29   

Jak to nie ma?
A testy powietrzne? Dźwignia marketingowo-handlowa niejednej firmy? :lol:

P.S.
Równanie 4-go stopnia i wyższych też nie ma rozwiązania ogólnego, ale się je rozwiązuje, przynajmniej w jakości technicznej.

tui 

Wysłany: 2013-01-20, 21:03   

Za nim wywiązała się cała wymiana zdań między producentami elektornikami jak zwał tak zwał każdy sobie uzupełni po swojemu (nawiasem mówiąc ciekawa dyskusja fachowców ale niewiele z niej rozumiem::). Pytałem o sposoby ustawienia proximy na zaśmiecone tereny. Już się dowiedziałem że ten wykrywacz lubi żelazo (zresztą ja też go lubię) ale może Rutus miał byś jeszcze jakieś rady z własnego doświadczenia patrząc, mógłbyś podpowiedzieć jak najlepiej ustawić proximę na stare siedliska?

rutus

Wysłany: 2013-01-21, 09:16   

Tak jak w każdym wykrywaczu podstawowym rozwiązaniem jest mała sonda koncentryczna. Koncentryczna ponieważ bierze bardziej punktowo niż DD.
Trzeba też używać trybu jednoczesnego ( mix) - czy się lubi czy się nie lubi na śmieciach sprawdza się bardzo przyzwoicie.
pozdrawiam.

tui 

Wysłany: 2013-01-21, 22:03   

Ot i tak będę próbował tylko śniegi zejdą (gorzej tylko z ta małą sondą :roll: ) Dziękuję bardzo za podpowiedź. Myślałem jeszcze o wycięciu całego żelaza w dyskryminacji wybiórczej do szybkiego i pobierznego przeszukania terenu ale nie wiem czy to dobry do końca pomysł.

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2013-01-22, 00:48   

Dyskryminacja wybiórcza to nie jest dobry pomysł. Tak jak pisze Rutus - snajperka (z tego co wiem to w przypadku Proximy jest tylko elipsa, jej nie testowałem więc nie wiem czy spełni zadanie snajperki) i mikserek to najlepsze lekarstwo na taki teren.

tui 

Wysłany: 2013-01-22, 18:46   

Czyli namierzam statykiem z mixa a sygnału ciekawego szukam dynamikiem (oczywiście w mixie)? Tak to rozumiem.

Profit99 

Wysłany: 2013-01-24, 13:52   

zwykłe obejście tematu przez producenta ,, brak odpowiedzi na proste i konkretne pytania ,, miejmy nadzieje że Grzegorz się postara bo inaczej trzeba będzie wrócić do tesoro .
Grzegorz , czy na początku sezonu będzie możliwa premiera ?

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-01-24, 14:27   

Profit99 - po pierwsze zauważ, że to niewłaściwy wątek na te pytania. Po drugie, nie wiem o co takie halo bo sprzęt jest i działa, miałem przyjemność trochę nim pomachać na ostatnim PBG i mogę powiedzieć, że wszyscy którzy mieliśmy możliwość przyjrzeć mu się bliżej, a było nas sporo, byliśmy pod naprawdę wielkim wrażeniem. Takiego wykrywacza nie miałem wcześniej w ręku a już na pewno żadna polska produkcja się do niego nie zbliża w sensie użytkowym. Jak będzie działał w praktyce jeszcze się okaże, ale jeśli konstruktor chce go doszlifować i dopracować to jest to jego sprawa i chwała mu za to zwłaszcza, że w przeciwieństwie do innych on nie żyje z tego i jest to projekt "uboczny" zainteresowań elektroniką i poszukiwaniami. Wracajmy proszę do tematu, czyli Proximy.

Profit99 

Wysłany: 2013-01-24, 14:35   

wybacz Van ale to jest temat proxima i pisałem o proximie --bo nie podoba mi sie mydlenie oczu przez producenta i unikanie tematu ,, na marginesie na koncu zapytałem Grzegorza o nowy wykrywacz ---o to kiedy wejdzie ---wiec prosze jesli mamy sie nawzajem szanować --unikajmy nieporozumień,,
moja wina że w wątku odniosłem sie do proximy , magniteca i tesoro :-)

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-01-24, 15:24   

Sorki Profit, nie zauważyłem w tym tasiemcu o Proximie, że to Ty zboczyłeś na Magniteca :-o Tak czy siak nie widzę żadnego mydlenia oczu - Np. ja od paru lat pracuję nad pewną książką, wykonując przy tym 1001 różnych innych prac. Gdyby ktoś mnie ciągle pytał a kiedy to wyjdzie, a pokaż rozdział i do tego krytykował coś czego na oczy nie widział itd., to bym się nieźle w...wił ;-) Ja podchodze do projektu M na wielkim luzie - ktoś z pasją chce zrobić coś nowego, ewidentnie będąc perfekcjonistą i nie chcąc potencjalnego klienta robić w wała na zasadzie robienia kolejnej wersji sprzętu parę miesięcy po premierze, jak to się zdarza wielu polskim i zagranicznym producentom. Chce go dopracować i wydać w wersji z której będzie dumny i zadowolony. Jak dla mnie jest to bardzo zdrowe podejście. I tyle w temacie M. Wracamy do Proxy, bez porównań jesli się nam uda ;-)

Profit99 

Wysłany: 2013-01-24, 15:54   

producent proximy ---nie odpowiedział na posty o tym odnosi sie watek o mydleniu oczu , proxima w trybie miksa -zachowuje sie tak jak sie udało producentowi ...
a na miejscu Grzegorza w temacie jego wykrywacza tez dopracowałbym wszystko od a do z zwłaszcza po oczekiwaniu ,, zapytałem tylko z ciekawosci ---czy wejdzie na wiosne

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2013-01-24, 16:20   

Aaa, no to mnie teraz wyprostowałeś jak sie patrzy :-D

Profit99 

Wysłany: 2013-02-02, 23:54   

spoko Worden , czekałem ale pan rutus sie juz tutaj nie odezwie ,, ma swoje forum odkrywcy i jak sądze ( a wolno mi ) realizuje tam swoją polityke .......

Odpowiedz do tematu