Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Van Worden
2010-10-06, 15:31
Kolejny sukces "Kryminalnych"!
Autor Wiadomość
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Piwa: 123/38
Wysłany: 2016-10-21, 16:37   

48-latek przygotowywał się do wojny? Arsenał zebrał w drewnianej szopie

Pociski moździerzowe, 650 sztuk amunicji oraz karabiny i granty wszystko to trzymał w jednej szopie 48-letni fan militariów. Policja, wpadła na trop i zlikwidowała nielegalny arsenał.

Funkcjonariusze policji w toku prowadzonej sprawy, ustalili, że 48-latek może przechowywać znaczne ilości broni i amunicji. Kiedy byli pewni, postanowili przeszukać posesję. W drewnianej szopie policjanci znaleźli prawdziwy arsenał.

Łącznie znaleziono blisko 650 sztuk amunicji różnego kalibru i rodzaju, spłonki, zapalniki, granat, pociski artyleryjskie, a także broń długą i broń gazową. Czynności nadzorowane były przez policjanta z ełckiej grupy rozpoznania minersko-pirotechniczego, aby w sposób profesjonalny zabezpieczyć znaleziony sprzęt - informują policjanci.

Właściciel posesji nie posiadał żadnych zezwoleń na posiadanie broni czy amunicji. Część niebezpiecznych materiałów została zabezpieczona przez zespół pirotechników KWP w Olsztynie oraz saperów i zdetonowana na poligonie. Pozostałe trafią do policyjnego laboratorium. Badania balistyczne przeprowadzone przez biegłych mają określić rodzaj i właściwości ujawnionych przedmiotów.

Podejrzany przyznał, że kolekcjonował militaria. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają, jak 48-latek wszedł w posiadanie takiego arsenału, a dalej sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie amunicji i broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Pod linkiem slajdy

http://www.wspolczesna.pl...62770,20559018/

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2016-11-08, 23:39   

Setki monet, medaliki i rzymskie fibule. Skarb w domu poszukiwacza

Na polu pod Piłą (woj. wielkopolskie) policjanci przyłapali mężczyznę chodzącego z wykrywaczem metali. Tam co prawda niczego nie znalazł, ale jak się później okazało, prawdziwy skarb miał u siebie w domu. Poszukiwacz skarbów z detektorem w ręku i słuchawkach na uszach został zauważony na polu przez strażnika miejskiego, który zawiadomił policję. - Nie posiadał zezwoleń, policjantom powiedział, że robi to hobbystycznie. Został zatrzymany, a jego mieszkanie zostało przeszukane - informuje Magdalena Marchwant z pilskiej policji.
Będą badać skarb Znalezione przedmioty wstępnie obejrzał już archeolog. Trudno jak na razie określić wartość historyczną skarbu. - Na ten moment to niemożliwe. Przedmiotów jest dużo, potrzeba czasu, aby wszystko dokładnie zbadać. Korzystnie byłoby odtworzyć ich lokalizację. Jeśli chodzi o monety, to pamiętajmy, że tego samego typu, ale bite w różnych latach mogą mieć różną wartość. Po podsumowaniu wiedzy będziemy mogli powiedzieć coś więcej - mówi Jarosław Rola, kierownik działu archeologicznego Muzeum Okręgowego w Pile. Policja wstępnie zakwalifikowała sprawę zgodnie z artykułem 108 ustawy o ochronie zabytków, który mówi o ich "niszczeniu lub uszkadzaniu". Mężczyźnie, u którego znaleziono historyczne przedmioty może grozić kara grzywny, a w skrajnym przypadku nawet do 5 lat więzienia. (http://www.tvn24.pl)
http://www.tvn24.pl/pozna...ule,690233.html

synonim11 
PHEC Thesaurus

Piwa: 102/59
Wysłany: 2016-11-09, 07:57   

Żarty to są jakieś - fibuli to ani jednej nie widzę- reszta dóbr cóż - pewnie muzea już stoją w kolejce i szykują sale na ekspozycje tych wspaniałych zabytków. Kretynizm prawny do potęgi entej. :evil:

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-10, 00:33   

Dobrze, że chłop nie miał z dwóch garści ziemi po kieszeniach - dopiero by mu dowalili afere gruntową i zagarniecie ziemi na szkodę skarbu państwa - morderca lub gwałciciel 5 do 10 lat, historyk amator z zacięcie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z 12 na starcie ? Dobre bogi raz jeden mnie wysłuchajcie ( z szóstka w totka to takie jaja były), niech tym sk.... jakimś tam synom baby się z ruskimi puszczą, a dzieci po murzyńsku gadają i jeśli nie o zbyt wiele proszę to niech im jeszcze trawa z d...y wyrośnie.

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2016-11-11, 18:13   

"Poszukiwacz skarbów" rozkopał miejsce ostatniej bitwy husarii

30-latek rozkopał pole bitwy z 1702 roku. W starciu pod Kliszowem brała udział piechota i kawaleria z kilku krajów europejskich, w tym, po raz ostatni w historii, husaria. Mężczyzna został namierzony przez policję. Teraz "poszukiwacz skarbów" odpowie za zniszczenie lub uszkodzenie zabytku chronionego prawem. Naruszone stanowisko archeologiczne znajduje się w gminie Kije (woj. świętokrzyskie). - W połowie października policjanci zauważyli, że ktoś je częściowo zniszczył. Było podejrzenie, że mógł zabrać jakieś znaleziska – informuje Damian Stefaniec, rzecznik prasowy pińczowskiej komendy. Ostatnia bitwa husarii Szybko namierzyli "poszukiwacza skarbów". - Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Kije, który w swoim domu posiadał monety i inne przedmioty z różnych epok historycznych – podaje Stefaniec. Policjanci znaleźli też u niego wykrywacz metali. Zebrane przez poszukiwacza przedmioty zostały zabezpieczone do czasu ich dokładnego zidentyfikowania i zbadania wartości historycznej. 30-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że prowadził swoje prywatne poszukiwania na stanowisku, w którym w 1702 roku odbyła się bitwa z udziałem piechoty i kawalerii kilku krajów europejskich, w tym polskiej husarii. Bitwa pod Kliszowem, jest przez historyków uznawana za ostatni przypadek wykorzystania husarii w starciu zbrojnym. Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty za popełnienie przestępstwa przewidzianego w ustawie o ochronie zabytków.
Bitwa pod Kliszowem to starcie zbrojne, które miało miejsce 19 lipca 1702 roku, w czasie III wojny północnej i zostało stoczone przez armię szwedzką króla Karola XII i wojska saskie Augusta II oraz wojska polskie pod dowództwem hetmana wielkiego koronnego Hieronima Augustyna Lubomirskiego. Podczas bitwy miały miejsce dwie nieudane szarże husarii. Przyjmuje się, że było to ostatnie wykorzystanie tej formacji w konflikcie zbrojnym. Wikipedia.pl
Pod linkiem zdjęcia
http://www.tvn24.pl/detek...i,690841,s.html

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2016-11-14, 22:29   

Już o tym pisałem. Jeśli faktycznie kopał świadomie na polu bitwy bez zgody WKZ to nie ma w ogóle o czym mówić..

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-14, 23:36   

Finał spraw podobny w obu wyżej opisanych przypadkach, policja , nieprzyjemności, być może dotkliwa kara i w odniesieniu do militarysty z drugiego postu Jerzego na usta się ciśnie wandal, drań, zakała pierwszy z panów wydaje się ofiarą niedoskonałości prawa i zwykłej złośliwości ludzi nad interpretujących obowiązujące przepisy. Obie sprawy mają jednak skutek jednakowy - nagłośnione przez media biją w całe środowisko. Niestety, każdy z nas słyszał też pewnie o innych aspektach które bardzo niszczą wizerunek detektorystów w Polsce - kopanie na obsianym, niszczenie ściółki w lasach, pozostawianie dołów i dołków oraz wykopanych śmieciorów i rzecz która szokuje mnie najbardziej - handel wykopkami - może nie ten w wydaniu kolekcjonerskim ( dam trzy guziki za fajną plombę) ale taka chamska komercjalizacja. Źle to wróży.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Van Worden
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2016-11-15, 20:43   

Zakrzówek: Niewybuch i naboje na posesji 62-latka

Kraśniccy policjanci zatrzymali 62-latka, który posiadał na posesji amunicję oraz materiały wybuchowe. Mężczyzna poniesie karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 900 zł grzywny.

Kraśniccy policjanci na postawie zgromadzonych materiałów dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie gminy Zakrzówek. Mundurowi uzyskali informację, że przebywający tam mężczyzna posiada amunicję do broni oraz materiały wybuchowe.

– W trakcie przeszukania policjanci ujawnili kilkanaście sztuk amunicji strzeleckiej oraz pochodzący z okresu I wojny światowej pocisk artyleryjski tzw. szrapnel. Znaleziony niewybuch nosił ślady prób jego rozmontowania. Takie czynności mogły doprowadzić do dużego zagrożenia, pole rażenia w przypadku wybuchu szrapnela określone jest na ponad 200 m – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Przybyli na miejsce pirotechnicy z Lublina zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty.

– Ładunek został przewieziony w bezpieczne miejsce i zdetonowany. Właściciel niebezpiecznego zbioru złożył wyjaśnienia co do pochodzenia amunicji i pocisku artyleryjskiego – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

62-latek usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji oraz materiałów wybuchowych. Poddał się przedstawionej mu przez prokuratora karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 900 zł grzywny.

http://www.lublin112.pl/z...-latka-zdjecia/

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-15, 21:04   

chociaż nie piszą, trefny towar znalazł za pomocą wykrywacza metali...

Leśny Bolek 

Piwa: 1/1
Wysłany: 2016-11-15, 21:10   

http://www.thesaurus.com..../smiles/569.gif Te ostatnie wydarzenia to mogło być dzieło przypadku albo akcji w ktorej uczestniczyła Policja,Służba Leśna itp przypadki .Nakierowana była na nielegalne wykopki.

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2017-01-07, 21:23   

Chciał przemycić 68 starodruków z Ukrainy do Polski

Straż Graniczna Ukrainy udaremniła przemyt 68 starodruków, które obywatel tego kraju próbował wywieźć do Polski przez przejście graniczne Krakowiec-Korczowa. Na razie nie wiadomo, czy jest to część zbiorów skradzionych z Lwowskiej Galerii Sztuki.

Zatrzymane na granicy starodruki pochodzą z połowy XIX i z początku XX wieku. Są wśród nich m.in. słowniki i wydania naukowe; wiele z nich w języku niemieckim - podała Straż Graniczna w opublikowanym w piątek komunikacie.

Przemytnik próbował wywieźć je z Ukrainy w dwóch walizkach, które przewoził w bagażniku. Księgi zostały skonfiskowane.

W czwartek dyrektor Lwowskiej Galerii Sztuki Taras Wozniak poinformował, że z jej zbiorów zginęło prawie 100 cennych starodruków. Zaginione dzieła powstały w okresie od XVI do XVIII wieku. Wozniak nie potrafił oszacować wartości strat, jednak prasa pisze nawet o dziesiątkach milionów dolarów. Sprawą zajęła się już policja.

Po sprawdzeniu i inwentaryzacji zbiorów, gdzie zgromadzone są pisma tworzone cyrylicą, odkryliśmy brak 95 spośród 586 ksiąg, a także dwóch spośród 58 starych rękopisów - mówił Wozniak na konferencji prasowej we Lwowie.

To oczywiste, że było to rozkradane latami. Na razie nie sprawdziliśmy jeszcze starodruków w języku niemieckim, polskim i innych językach, ale to one są najbardziej atrakcyjne, jeśli chodzi o sprzedaż za granicą - powiedział dyrektor.

Wiadomość o zaginionych księgach Wozniak otrzymał 3 stycznia w raporcie komisji, która inwentaryzowała zbiory Lwowskiej Galerii Sztuki. Następnego dnia odsunął od obowiązków wszystkich pracowników bibliotek muzealnych i zaalarmował policję, która przejęła ochronę nad zbiorami Galerii.

Wozniak kieruje Lwowską Galerią Sztuki od września ubiegłego roku, kiedy to wygrał konkurs na stanowisko jej dyrektora. Placówka uznawana jest za jedną z największych tego typu na Ukrainie. W jej zbiorach znajduje się ponad 60 tysięcy eksponatów.

Jedna z najważniejszych części lwowskiej galerii to zbiory polskiego malarstwa (od XVI wieku do II wojny światowej). Są wśród nich prace m.in. Jana Matejki, Aleksandra Gierymskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Mehoffera oraz kolekcja dzieł Jacka Malczewskiego, złożona z 68 obrazów i szkiców oraz 18 rysunków i akwarel.
http://www.rmf24.pl/fakty...ski,nId,2333773

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2017-01-08, 01:21   

Oj, teraz to powiem z całą odpowiedzialnością- brawo dla kryminalnych.

kacper59 

Piwa: 4/1
Wysłany: 2017-01-10, 20:51   

Od dawna zastanawiam się dlaczego różnego rodzaju pasje posiadają bardziej lub mniej precyzyjne zasady określone w uregulowaniach prawnych, które jednak nie dyskryminują ludzi którzy są nimi pochłonięci. Wędkarze, myśliwi , amatorzy strzelectwa i pozostałych mogą uprawiać hobby na zasadach określonych przez odpowiednie ustawy, rozporządzenia i regulaminy. Kiedy się do nich stosują to mogą robić to co kochają nie oglądając się za siebie z obawą przed organami sprawiedliwości. Tylko poszukiwacze skazani są na represje, szykany i ostrą krytykę za to, że chodzą z piszczałkami po polach. Jestem przeciwny tak, jak większość normalnych poszukiwaczy niszczeniu zasiewów, włażeniu bez zgody na czyjeś posesje, rozkopywaniu ściółki leśnej. Jestem przeciwny handlowaniu znaleziskami i zamieszczaniu postów informujących, że wykrywacz zwrócił się po miesiącu czy tez roku kopania. Nie o to w tym chodzi. Takich ludzi nie powinno być wśród nas, podobnie jak tych co świadomie wykopują niebezpieczne pozostałości wojen. Osobnym tematem jest niewątpliwie naganne kopanie na stanowiskach archeologicznych, które moim zdaniem powinny być oznakowane, a wtedy nie byłoby niepotrzebnych nieporozumień. Nie każdy poszukiwacz ma dostęp lub czas na szukanie odpowiednich wykazów. W normalnym kraju stawia się tablice, podobnie jak znaki drogowe na ulicach. Wtedy wszyscy wiedzą co mogą, a czego nie. Czyta się tu i ówdzie, że poszukiwacze się jednoczą zakładając stowarzyszenia czy też po prostu grupy poszukiwawcze, by uzyskać jakieś choćby cząstkowe przywileje dające możliwość większej samodzielności w poszukiwaniach. Jak dotąd nie spotkałem ( być może się mylę) informacji by cokolwiek osiągnięto. Dzisiejszym światem rządzi pieniadz i być może to byłoby receptą. Nie wiadomo ilu w kraju jest takich pasjonatów jak my, jedni mówią o 50 tysiącach inni, że jest nas znacznie więcej. Przyjmijmy, że 50 tysięcy by mieć jakiś punkt wyjścia. Gdyby tak zaproponować ustalenie rocznej odpłatności (składki) w wysokości np. 200 PLN za którą każdy otrzymywałby licencje wraz ze szczegółowymi zasadami, którym powinien się podporządkować. Nigdy nie chodziło mi o zyski z kopania i osobiście mogą wszystkie znaleziska nosić do archeologa, czy do muzeum, aby oddać wszystko lub to co im się przyda. Wiadomo, że pasje nie służą osiąganiu zysków lecz zazwyczaj się do nich dokłada. Czy w związku z tym te 200 złotych było by zbyt wysoka ceną za spokój i porządek? Myślę, że nie i dodatkowo te pieniądze uczciwie wydatkowane przez odpowiednie urzędy np. na oznakowanie stanowisk archeologicznych lub badania posłużyłyby wszystkim.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
synonim11
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2017-01-10, 21:31   

Cóż, polskie środowiska gryzą się między sobą, partykularyzmy biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, spory odsetek kopiących to nie pasjonaci, tylko biznesmeni idą kopać, by sprzedać. Stanowiska archeologiczne, własność prywatna, każde miejsce jest dobre, a kopać trzeba, żeby sprzedać. Okolice mojego miasta rodzinnego, to arena niesamowicie zażartych walk w ostatnich dniach dniach II wojny światowej ( polecam książkę na ten temat " Lubań ostatnie zwycięstwo III Rzeszy"), Jest nas w mieście spora grupka kopiących, dawniej dołki pozasypywane, złom znikał, mało kto wiedział, że ktoś chodzi. Leśnicy byli szczęśliwi- nikt tyle wnyków nie skasuje, co chłopaki z wykrywaczami - słyszałem kilka razy z ust ludzi lasu. Ostatni wyjazd doły wszędzie, nikt nie zasypuje, to już nie dołki po precyzyjnym namierzaniu celów, tylko rozkopywanie i sianie śmietników, aż drzewa obok upadają. Amunicja, granaty, niewybuchy wykopane i zostawione na wierzchu, zaprzyjaźniony rolnik pod Lesznem na polu gdzie zawsze człowiek znosił kilkadziesiąt monetek za dwie trzy godziny wita mnie słowami " wejdź na moją ziemię, nogi połamię, jak w nocy nakopali dziur oś w ciągniku złamałem. W czasie żniw K...wa". Kolana mi się ugięły. Czara goryczy jednak się przepełniła kiedy poszedłem na pobliskie okopy militarki poszukać. Cała stara gwardia wie dobrze, gdzie tam ciała leżały, groby z okresu wojny, zasypana transzeja z załogą, nikt tego nie ruszał. Niech śpią w spokoju... I najpierw był piszczel, potem czaszki, ślady kopania. Jedno takie miejsce, drugie... drą zwłoki skurwysyny ! Ja nie wiem czy coś takiego można jednoczyć, sam też zaczynam wątpić w sensowność jednoczenia się z takimi ludźmi... Powiem Wam, że wróciłem mocno wstrząśnięty tym co zobaczyłem i trochę muszę się pozbierać, żeby jasno o tym móc myśleć. A jeszcze stare grodzisko jakieś Łużyczan, przechodziłem obok pole na stoku wału perfidnie sznurkami na metry podzielone, ktoś siatkę robił, żeby sukcesywnie teren czesać. To nie jest kopanie pasjonata, jakieś bydle, dochodówki szuka, nie wiem czy miejscowy, czy przyjezdny, ale autorom tych historii które opisałem wyżej, życzę jak najczęstszych kontaktów z kryminalnymi, ale obawiam się, że wielu pasjonatów będzie miało pod górę przez bydlęta, jeśli wejdą płatne pozwolenia to bydlęta też będzie stać. Oni na kopaniu zarabiają. Dusiłem to długo w sobie, w końcu musiałem się wygadać. Przepraszam, że tu i teraz, przepraszam też za słownictwo... ale innych słów w tym kontekście nie znajduję ;(

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
kacper59, pulkownikL
kacper59 

Piwa: 4/1
Wysłany: 2017-01-10, 21:49   

Nikt się nie obrazi bo prawdę piszesz.

Odpowiedz do tematu