Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy wykrywacz Rutusa - Alter 71
Autor Wiadomość
Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2016-10-07, 20:59   

Wygląda na to, że faktycznie nie ma ręcznej korekty..

lechowiec 

Piwa: 6/1
Wysłany: 2016-10-07, 21:13   

Może w zamian jest funkcja offsetu i możliwość wyłączenia automatycznego ciągłego dostrojenia? Automat jest dużo wygodniejszy niż kręcenie nawet "cyfrowym" pokrętłem.

piotrkusiu 

Wysłany: 2016-10-22, 15:19   

Jest już nowa strona http://www.rutus.com.pl/
Można zamawiać - cena 2800zł, w komplecie pokrowce i saszetka biodrowa. Ceny cewek nieduże CC 23cm 250zł a duża DD28 ca 450zł.
Można przejrzeć specyfikację i przeczytać instrukcję co też uczyniłem - zanosi się na naprawdę dobry sprzęt.

Jeśli ktoś chce tanio poprzednie modele to jest wyprzedaż: http://www.rutus.com.pl/a...ze...gazynowego
Wygląda to na koniec starej produkcji a rozpoczęcie nowej.
..............................................................................................................................................................
Po świetnie opracowanym nowym logotypie wnioskuję, że czeka nas seria wykrywaczy.
Ten jest albo flagowcem albo pośrednim modelem.
Zapewne pojawi się coś tańszego w cenie Proximy/Argo z mniejszymi możliwościami np. tylko z podstawowymi programami bez możliwości ich modyfikacji, zmiany recovery, tylko słuchawki na jack itp.
Może pojawić się jeszcze droższy/mocniejszy model np. pracujący na kilku częstotliwościach jednocześnie, z ręcznym balansem gruntu lub jego trackingiem/ offsetem itp.
Postaw piwo autorowi tego posta

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2016-10-23, 14:56   

Nie ukrywam, że jestem trochę zniesmaczony.
Ujawniając kilka lat temu różne informacje o swoich konstrukcjach nie miałem cienia wątpliwości, że będą one dla niektórych osób, ograniczenie kreatywnych, "źródłem inspiracji". Czyli mówiąc kolokwialnie zostaną mniej lub bardziej (nie)udolnie zerżnięte. Bo nie pilnuję wszystkiego zazdrośnie. Co wcale nie znaczy, że pozwolę sobie to odbierać.
OFICJALNE chwalenie się jedną z funkcji urządzenia, w powyższy sposób pozyskaną (co do czego nie mam cienia wątpliwości), jako jego naczelną zaletą, z SUGESTIĄ że jest to autorskie osiągnięcie firmy Rutus, uważam za przegięcie pały.
Co z tego, że prawdziwości stwierdzenia "Pierwszy na rynku wykrywacz z możliwością płynnego przestrajania częstotliwości" nie można zarzucić?
Można stąpać twardą ścieżką zasad, żeby nikt NIC nie mógł zarzucić, i można też próbować stąpać po ostrej krawędzi, ryzykując bolesne skutki. Nie wiem czy Rutus zdaje sobie sprawę, że właśnie w takie miejsce się zapędza. I straty wizerunkowe mogą być nieporównanie większe od zysków.
Mogą, bo dam mu jeszcze czas na naprawienie tego błędu i taktyczna korektę. Zakładam, że Rutus tego nie przemyślał do końca i nie chce świadomie psuć stosunków i iść ze mną na zderzenie czołowe.
Od razu mówię konkretnie o co mi chodzi: zadowolę się usunięciem fragmentu "Pierwszy na rynku wykrywacz".
Mógłbym mu to po cichu napisać na email, ale sprawa dotyczy informacji, które także były jawne. Zakładam że Rutus to przeczyta w niedługim czasie. A jeśli uda, że nie widział, to trudno - będzie jego strata.

pulkownikL 
pułkownik L

Piwa: 4/8
Wysłany: 2016-10-23, 17:47   

Grzegorzu nie zrozum mnie zle bo nie stoję po niczyjej stronie ale stwierdzenie:pierwszy wykrywacz z taką funkcją i przyznałbym Ci rację,ale jest jeszcze słowo klucz:na rynku :idea: , a to już zupełnie zmienia postać rzeczy,szkoda że nie udało Ci się wprowadzić swojego projektu do obrotu bo wtedy można by inaczej rozmawiać,czytając setki postów twoich czy to innych jako laik wiem że sam pomysł to tylko początek drogi,nie każdy potrafi to przekuć w finalny produkt,szkoda że w twoim przypadku jak już pisałeś wcześniej nie udało się to z kilku względów,pzdr. ;-)

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2016-10-23, 18:41   

Nie mam ci za złe, ale chyba niedokładnie przeczytałeś mój post. Nie mam do Rutusa pretensji rodzaju prawnego, który polega na literalnym traktowaniu wypowiedzi. Przecież napisałem, że temu zdaniu nie można FORMALNIE nic zarzucić. Gdyby można było, nie sugerowałbym, ale ŻĄDAŁBYM zmiany, bezwarunkowo.
Mam pretensję, nazwijmy to "moralną". Jej konsekwencją nie będzie więc ewentualnie formalny pozew cywilny, tylko nieformalny konflikt ze mną. Czyli... jeszcze gorzej ;) Jest to gatunek sprawy z zakresu nielicznych, do których podchodzę śmiertelnie poważnie.
Rozumiem bagatelizowanie tego przez innych, że bicie piany, głupie pretensje... W tym przez osoby które coś robią, ale w tym celu muszą podpatrywać. Jak ktoś napisał: "wszyscy wszystkich podpatrują i to jest normalne". Otóż NIE wszyscy, tym bardziej nie wszystkich. I nie wszyscy stosują taką formę usprawiedliwienia swoich ograniczeń. No ale cóż - każdy jest w stanie się usprawiedliwić, upiększyć, tak mózg działa.
W samym podpatrywaniu ja osobiście jeszcze nic specjalnie złego nie widzę. Już to zaznaczyłem. Skoro niektórzy tak muszą, to trudno, ich problem. Ale czym innym jest sugestia, że się to samemu wymyśliło. Dla mnie tak to właśnie brzmi i dla mnie to już jest forma kradzieży. Przekroczenie żółtej linii. Nie ma co liczyć, że machnę ręką. Jeśli ktoś liczył, że to co dotąd zostało powiedziane, w formie żartów i uszczypliwości z mojej strony, to już zamknięcie sprawy, to miałby rację - do dzisiaj.
Ale, nie nakręcajmy sprężyny. Póki co wszystko w Rękach Rutusa. Jak sobie pościele... ;)

P.S.
Kiedy mój wykrywacz się kiedyś pojawi na rynku, wówczas będzie miał napisane "pierwszy na świecie..." I co wtedy zrobi/powie Rutus? :lol: Zmieni swoje hasło na "pierwszy wykrywacz z Gdyni..."? :lol: Po co w ogóle do takich sytuacji doprowadzać? Trzeba wykazywać się inteligencją nie tylko grzebiąc i szukając pomysłów w cudzych projektach, ale i przewidywać naprzód konsekwencje, szczególnie ryzykownych decyzji. W ogóle trzeba przewidywać, że coś jest z jakiegoś powodu ryzykowne.

P.S.2
M nie był tylko "pomysłem", jak i wszystkie opisane przy jego okazji funkcje. On istnieje (więcej niż 1 sztuka), na etapie serii prototypowej był zakończony i funkcje te posiada, w 100% użytkowe i działające. Projekt od razu był konstruowany jako produkt rynkowy a to że się nie pojawił w sprzedaży wynika z "innych" powodów, zupełnie nietechnicznych.

pulkownikL 
pułkownik L

Piwa: 4/8
Wysłany: 2016-10-23, 19:03   

No cóż :roll: ,co mogę dodać?,w sumie tylko ;-)

lechowiec 

Wysłany: 2016-10-23, 20:25   

Tak czy siak na rynku nadal brak nowoczesnych statyków w pełni tego słowa znaczeniu. Wszyscy idą w tanie dynamiki a statyka w większości sprowadzana jest w zasadzie do prostego pinpointa czyli absolutnego minimum.

A Rutus najwyraźniej tym nowym detektorem rozpoczyna nowy etap w historii swojej firmy. Wyprzedaż poprzednich modeli po obniżonych cenach być może oznacza zakończenie starej produkcji. A te poprzednie detektory jednoczęstotliwościowe prawdopodobnie pracowały z sondami rezonansowymi. Wygląda na to że całkowocie porzuca tę starą koncepcję i teraz będą tylko detektory z tymi nowymi sondami szerokopasmowymi. Dziwne trochę że nie ma na razie oferty także nowego produktu ale w niższej cenie. Oferta ograniczona tylko do jednego droższego detektora to nie jest dobry pomysł. No ale pewnie jak wyczyści magazyny to pojawi się w ofercie również jakiś tańszy produkt.

lechowiec 

Wysłany: 2016-10-24, 20:03   

Zacząłem czytać instrukcję. Jest informacja o tym kto i co prawdopodobnie pierwszy... :-D

Poza tym:

Taki godograph już wcześniej widziałem. Poza tym jest coś takiego w Spectrze V3i oraz Minelabie Ctx 3030. Od kilku lat...

Z ciekawostek (nowości) których nie znałem jest podwójny pinpoint i dziwna funkcja th sens dzięki której włączamy "stopniowo" tryb jednoczesny (mixed mode).

Generalnie nowy detektor podoba się ludziom. Wśród moich znajomych wywołał spore poruszenie. Będą prawdopodobnie kolejne rotacje w niejednym arsenale.

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2016-10-24, 20:45   

lechowiec napisał/a:
Zacząłem czytać instrukcję. Jest informacja o tym kto i co prawdopodobnie pierwszy... :-D
Tylko patrzeć jak ktoś napisze, że jego wykrywacz jest najprawdopodobniej pierwszym który pracuje od 4,45 do 18,75... :roll:
A tak między nami (i innymi czytelnikami forum), to Rutus dał się tu wmanewrować, bo już dawno temu uznałem, że taka forma strojenia jest trochę bez sensu. :-P Co nie zmienia faktu, że pomysł sobie zapożyczył.
Cytat:
Taki godograph już wcześniej widziałem. Poza tym jest coś takiego w Spectrze V3i oraz Minelabie Ctx 3030. Od kilku lat...
No cóż, tu się wiele wymyślić nie da. Dopóki ktoś nie zrobi takiego urządzenia, w którym słupek czy jakiś wskaźnik będzie pokazywał na 99% co jest, bez ściemniania, że może to a może tamto, dopóty wszystkie wykrywacze będą pokazywały "coś jakoś". Póki co, ważne żeby informację dostarczyć. Każda czytelna forma jest jednakowo dobra. Nie warto wysilać się na pseudooryginalność, bo i tak nic konkretnego za tym nie idzie. Pojedynczy obiekt jest tak samo łatwo (lub tak samo trudno) zidentyfikować każdym lepszym sprzętem, który nie dzwoni jak kanarek, czyli bez żadnej modulacji i jeszcze z opóźnieniem oraz coś tam w miarę sensownie wyświetla.
Cytat:
Z ciekawostek (nowości) których nie znałem jest podwójny pinpoint
Jedyne wytłumaczenie jest takie, że Rutus nie przyłożył się do czytelnego skalowania nieliniowego, poszedł na łatwiznę i zrobił 2 skale do tego samego. Mówiąc wprost - porażka przekuta w zaletę, coś jak "superstrojenie" w Tesoro ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
fisherak
lechowiec 

Wysłany: 2016-10-24, 21:28   

Grzegorz sugerujesz że zabrakło mu skali i zrobił podwójny pinpoint żeby poprawić precyzję namierzania w szerszym zakresie zmian sygnału?

Nie tylko Rutus miał pewnie z tym jakiś problem. Poziom sygnału zależny przecież od rozmiaru przedmiotu i jego odległości od sondy zmienia się w bardzo dużym przedziale wartości. Wyskalowanie wyświetlacza tak aby zobaczyć pełny zakres zmian jakie rozróżnia detektor pewnie jest niewykonalna lub wykonanie tego prowadziłoby do pogorszenia rozdzielczości tego co się na tym wyświetlaczu zmienia. W detektorach które znam problem "braku skali" czyli niemożności precyzyjnego namieżenia punktu ekstremum sygnału rozwiązany był poprzez możliwość "resetu" pinpointa cynglem po zbliżeniu sondy do obiektu namierzanego.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
fisherak
fisherak 
PHEC Thesaurus

Piwa: 2/6
Wysłany: 2016-10-24, 21:54   

Korzystajac z okazji obecnosci w temacie ludzi, ktorzy naprawde wiedza "o co w tym chodzi" mam pytanie: Czy taki wykrywacz zda egzamin na plazy? Suchej, mokrej, i w plytkiej wodzie (takie plytkie brodzenie)... Czy te innowacje zastosowane w Alter 71 poprawia a moze pogorsza jakosc poszukiwan "plazowych"? Bardzo prosze o odpowiedz.

PS
Sledzilem kiedys polemike dotyczaca dodawania komplenie nowych funkcji i ukazywania nowego oblicza wykrywaczy. Czekalem na prototypi wydawalo mi sie, ze sie nie doczekam weryfikazji. A jednak prototyp powstal. Przyznam, ze to wspaniale iz sa jeszcze nowe obszary do zagospodarowania dzieki, ktorym wykrywacze moga byc sprawniejsze (ze tak sie wyraze). Szkoda tylko, ze sprawa wlasnosci czy autorstwa rozwiazan jest tak traktowana po macoszemu. Tak czy inaczej stawiam piwo (tu na portalu wirtalne) Grzegorzowi B za detrminacje w wynalazczosci. Oraz swobode w przelamywaniu ograniczen wyobrazni(Cholera jak to paskudnie zabrzmialo)

to piwo to dla Gzregorza B. a nie dla mnie

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2016-10-24, 22:31   

fisherak napisał/a:
Czy taki wykrywacz zda egzamin na plazy? Suchej, mokrej, i w plytkiej wodzie (takie plytkie brodzenie)... Czy te innowacje zastosowane w Alter 71 poprawia a moze pogorsza jakosc poszukiwan "plazowych"?

W teorii w żaden sposób nie powinny poprawić. To wciąż w zasadzie wykrywacz jednoczęstotliwościowy VLF, więc nie można oczekiwać dobrej pracy na mokrej słonej plży, zwłaszcza bez manualnej kompensacji gruntu. W praktyce przekonamy się już niebawem.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
pacian
GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2016-10-24, 23:43   

Lechowiec, tak właśnie sugeruję, że nie tyle zabrakło mu skali tylko nie przyłożył się do jej wykorzystania. Nie ważne jaka jest funkcja opisująca sygnał. Każdą da się dociągnąć do ekranu długości kilku cm, czyli dość dużego, żeby było widać CO NAJMNIEJ minimalną zmienność. Choćby logarytmy, wynalezione w 17 wieku... :) W dziadku XLT miarka "głębokości" ma nie tylko zbliżoną długość, ale na dodatek jest mocno ziarnista. I to wystarcza żeby trafić sondą w punkt i trafnie ocenić głębokość/wielkość. Nie popadajmy w przesadę.
Zerowanie pinpointa służy przecież przede wszystkim do tego, żeby wybrać ODPOWIEDNI poziom odniesienia do namierzania a nie żeby go wyzerować w sensie dosłownym.
Przypuszczalnie kolejne zmiany w oprogramowaniu przyniosą tu za jakiś czas rozwiązanie, jakąś NOWOŚĆ :-P

Fisherak, nie przesadzaj z tą innowacyjnością, bo mnie zawstydzisz :lol: Ja w tej dziedzinie niczego nie wymyśliłem. Moja konstrukcja opiera się na klasycznych założeniach klasycznej detekcji. Dodatkowy potencjał mojego urządzenia wynika jedynie stąd, ze jest zrobione zwyczajnie lepiej, w rozumieniu elektronicznym. Nie z powodu jakichś super patentów.
To o czym tu piszemy, to w zasadzie pierdoły. Normalnie w ogóle nie byłoby z mojej strony tematu, gdyby ne te marketingowe wygibasy.
Można się domyślać, że Rutus nie bez powodu wybrał "inne" fora na centra promocyjne nowej konstrukcji ;)

Każdy wykrywacz, czy to jedno czy wieloczęstotliwościowy, na mokrej plaży, słonej szczególnie, będzie miał duże problemy. Wieloczęstotliwościowce mają po prostu potencjalnie łatwiej, bo algorytm to umożliwia. Ale cudów nie ma, sam algorytm to trochę za mało, model teoretyczny jest tu zbyt dużym uproszczeniem.
Na mokrej plaży należy korzystać z możliwie niskiej częstotliwości i tyle. Godząc się na pozostałe skutki takiego postępowania.

lechowiec 

Wysłany: 2016-10-25, 05:45   

Ktoś z okolicy prawdopodobnie go kupi to się zobaczy w praktyce co ten wyświetlacz mi będzie mógł pokazać i jak to się będzie zachowywało w praktyce. Coraz mniej czasu na wspólne wykopki a to znak że czas na wymiane sprzętu:).

Szkoda że audio nadal monofoniczne. Bez stereo w wykrywaczu z trybem mixed nie jestem już chyba w stanie się posługiwać.

Odpowiedz do tematu