Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Argo czy Optima
Autor Wiadomość
MarkowX 

Piwa: 27/34
Wysłany: 2015-04-11, 09:29   Argo czy Optima

Sluchajcie postanowilem zalozyc watek z zapytaniem Argo czy Optima bo im wiecej czytam tym wiecej mam watpliwosci. Wiem ze Optima jest wysoko czestotliowsciowa i jest definiowana do szukania koloru zwlaszcza drobnych monetek a Argo jest jednak uniwersalny. Wiecie sami jak tu jest z terenem raz jest to pastwisko raz orne pole raz zasmiecone odpadami z farmy a raz czysciutkie. Jedna rzecz jest pewne tu w UK 80 procent znalezisk to monety ale czy w zwiazku z tym na pewno Optima? Pomozcie prosze chcialbym w poniedzialek zamowic konkretny model... Na jednym portalu czytam optima to kosiarka na monety na drugim czytam cos takiego:
cytat:
Generalnie jest taka zasada,że wykrywacze wysokoczęstotliwościowe mają gorszą dyskryminację od niskoczęstotliwościowych i Optima moim zdaniem gorzej będzie sobie radziła na zaśmieconym terenie.Będzie częściej się myliła niż Argo w ocenie co tak naprawdę jest kolorem a co stalą.Mając wykrywacz wysokoczęstotliwościowy jakim jest Optima będzie kopało się więcej stalowych śmieci niż Argo tym bardziej ,że oba detektory są od jednego producenta.Zacytuję wielokrotnie powielaną na tym forum opinię rutusa :
"- im wyższa częstotliwość tym gorsza detekcja obiektów wysoko przewodzących ( grube srebrne monety ) w gruncie.
- im wyższa częstotliwość tym gorsza dyskryminacja "
http://odkrywca.pl/czesto...as...84570.html rutus jest tam pod nickiem "nikt"

Fakt Optima(ogólnie wykrywacze wysokoczęstotliwościowe) jest do szukania koloru ,ale do koloru ekstremalnie małego i cienkiego bo tak od boratynki czy silbergroscha wzwyż głębszy będzie już Argo.Im większa moneta,przedmiot z koloru czy stali tym różnica zasięgu Argo (ogólnie wykrywacza niskoczęstotliwościowego)wzrasta.
Ja na śmietnikach mam dobre efekty chodząc na filtrze standard przy lekko zmniejszonej czułości do około 40 na sondzie DD29cm a na CC24cm do czułości około 35.
W terenie bardzo zaśmieconym np. ruiny domu w moich przypadkach podnoszenie sondy do góry często w ogóle nie pomaga i lepsze efekty przy ocenie celu daje szuranie sondą po ziemi starając się trafić idealnie samym środkiem sondy w miejsce zalegania celu machając 5mm do 10mm lewo prawo. Takie mam doświadczenia z sondami DD29cm i CC24cm.

No i badz chlopie madry....

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2015-04-11, 13:02   

Sam sobie odpowiedziałeś tym postem bo masz tu zawarte wszystkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji :-o Zgadza się, wysokoczęstotliwościowce bardziej lubią duże żelazo, są nastawione na mniejszy kolor i większość znacznie lepiej sprawdza się na zaśmieconym terenie. Na jakim gruncie najczęściej szukasz? Oba sprzęty są bardzo dobre, ale Argo lepiej będzie sobie dawało radę na pastwiskach czy w lesie. Tak jak Ci już wcześniej pisałem, Optima występuje też w wersji Jupiter, gdzie konstruktor stara się rozwiązać problem np. pastwisk poprzez dodatkowy filtr do zastosowania z większą cewką. Miałeś XLT więc wiesz też, że nie o wszystkim jednak decyduje częstotliwość - XLT był czulszy na drobny kolor od wielu czolowych wysokoczęstoliwościowców :-o W ostatecznym rozrachunku decyzje musisz podjąć sam, w oparciu o to na jakim tereni głównie szukasz - tam gdzie występują hamerki i mega drobnica a miejsca są często zaśmiecone, czy też w miarę czyste pola, większy kolor i pastwiska?

MarkowX 

Wysłany: 2015-04-11, 16:35   

Van Worden napisał/a:
w miarę czyste pola, większy kolor i pastwiska?

Wlasnie ta wersja wystepuje najczescie w moim terenie a i wiekszosc znajdek "cennych" to duze sreberka. Z tego wiec wynika ze nalezy wybrac Argo bo nie wydaje mi sie by w cenie do 400 funtow mozna bylo znalesc lepsza propozycje?? Jak sadzicie?? Moze jest jakis wykrywacz ktory przeoczylem(mogacy godnie zastapic XLT)?

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-11, 17:04   

XLT może zastąpić tylko inne XLT :-D A tak na serio to Spectra V3 jest godnym nastepcą.

MarkowX 

Wysłany: 2015-04-11, 17:56   

No dobrze Van chetnie nabede tylko ze tak z 500 funa brakuje.... Widzisz nie zamierzalem wymieniac wykrywacza w najblizszym czasie jak wiesz mialem wczesniej znim jakies klopoty ktore myslalem wynikaly z rozczelnienia cewki. Tak czy siak padl i koniec. Teraz staram sie dobrze wydac 400 funtow i ani grosza wiecej tyle mam i tyle moge zainwestować (zdobyte nie bez trudu i bólu). Wiem ze XLt-ka w pelni zastapic moze tylko v3 czy v3i ale to nie te pieniądze. Prosze o propozycje w podanym przedziale cenowym :)

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-11, 18:30   

Zapytałes o sprzęt, który "godnie" może zastąpić XLT, więc napisałem jak jest ;-) Co do ceny to używane Spectry bywają w okolicy 5 stów, ale do 4 z nowym wykrywaczem nie masz za wiele opcji.

GH 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-11, 20:19   

Polecam spróbować Golden Mask 1+ lub któryś z modeli seri 4.

MarkowX 

Wysłany: 2015-04-11, 20:44   

Reasumujac do 400 stow nic lepszego niz rutus nie wyciagne z czapki? :)

malkolm45

Wysłany: 2015-04-11, 22:58   

Witam kolegę.A może tak Explorer SE PRO,SAFARI, lub EX 2 ?Zachwalany u mnie w klubie.Koledzy kopią dużo srebrnej drobnicy.Dobra dyskryminacja z tego co twierdzą,ale spora waga.Ja używam Sov. GT z dwoma cewkami 8 i 10 z prosta sztycą .Uzywajac go z EURO ACE na przemian wyciągałem więcej drobnicy kolorowej EURO ACE.Mój kolega w Polsce używa sporo lat mojego Rutusa ULTRA 2 a teraz dokupil ARGO 3/o jego fantach to lepiej nie pisać,ale wiadomo miejsca i b. cięzka praca / .Ja na urlopie w PL używalem pożyczonego ARGO 2.Wydaje mi sie że moj GT to coś slabo wypada do Rutusa i to bardzo.Zaznaczam że GT nigdy w polsce nie uzywalem a rużnica w ziemi jednak jest.Jeślli odpowiada możemy porozmawiać na SKYPA na temat sprzętu,może coś doradzę.Pozdrawiam. Jarek
Postaw piwo autorowi tego posta

MarkowX 

Wysłany: 2015-04-12, 17:18   

Malkolm45 Dzieki :) ale juz jak to sie mowi po rybkach. Pieniazki juz poszybowaly do pl wiec jakby odwrotu nie ma. Po dlugich bitwach wewnatrz mojej czaszki zdecydowalem sie jednak na Rutusa Argo z duza DD cewka. Hough. :)

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-12, 17:21   

Dyskryminacja wymienionych tu Minelabów jest legendarna, ale to dlatego że jest ustawiona fabrycznie wysoko ;-) Legendarna też jest niestety ich powolność na śmieciowiskach i tragiczna ergonomia. Za to na pastwiska czy mokrą plażę pierwsza klasa, więc coś za coś.
Z kolei Golden Mask nie jest złym drobnicowcem, ale to typ Tesoro, więc nijak się nie ma do XLT.

GH 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-12, 23:05   

A ktoś porównywał GM do XLT? Zaproponowałem, bo jest bardzo dobry na drobnicę i zaśmiecony teren. I nie ma drugiego sprzętu na rynku z takim wyborem sond jakie są w ofercie GM ;) No, ale kolega już wybrał i niech mu Argo dobrze służy.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-12, 23:21   

GH - MarkowX pytał o typy "podobne" do XLT stąd tamte sugestie. A co do skuteczności to bez przesadyzmu - nie ma specjalnych różnic pomiędzy niektórymi Tesoro a GM, więc jak ktoś lubi nieskomplikowane analogowce to OK. Z cewkami też tak nie do końca - najwięcej cewek ma zawsze w ofercie Whites do MXT itp., i ten sprzęt bym również polecał. Zresztą - czy człowiekowi do szczęścia potrzeba więcej cewek niż standard i snajperka? ;-)

GH 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-13, 07:18   

Van wszystko się zgadza. To, że GM 'wywodzi' się z Tesoro nie ulega wątpliwości. Ale nie stawiał bym ich na tej samej półce. Miałem Silvera, Vaquero i Tejona. Najbliżej z tych trzech do GM było Tejonowi. Ale komfort pracy, przynajmniej w moim odczuciu, na plus dla GM. A warunki w jakich testowałem były naprawdę cięźkie. Duża cewka (niestandardowa), jak sam pewnie wiesz przydaje się na łąkach. Z kolei snajperka w sprzęcie, który ładnie wybiera fanty spomiędzy śmieci, wbrew pozorom nie jest tak bardzo potrzebna. Dlatego posiadacze GM sprzedają cewki 7", bo większe radzą sobie bardzo dobrze. Polecam forum Roger's Relics, można się tam sporo dowedzieć się nt. wykrywek GM.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2015-04-13, 09:07   

No to jesteśmy zgodni - najbliżej jest do Tejona :564:

Odpowiedz do tematu