Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Meteorytoman.
Autor Wiadomość
Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2014-02-21, 10:41   

amberus - tak jak Ci napisali już koledzy - zrób kilka kroków ku legalizacji i większej przejrzystości tego przedsięwzięcia i na pewno nie odmówimy pomocy.

amberus 

Wysłany: 2014-02-21, 11:07   

No cóż , trudno się nie zgodzić jeśli inaczej nie można. Przykro mi że strona jest tu istotniejsza niż sam człowiek. Przecież na tej stronie a raczej każdy może przy pomocy innych zrobić stronę i powstawiać tam cuda nie widy. Jeśli tak ma być a nie inaczej to niestety proszę usunąć wątek. Pozdrawiam Wszystkich. Płytkich dołków. Janusz
Postaw piwo autorowi tego posta

marand9 
tesoro

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2014-02-21, 16:21   

amberus napisał/a:
No cóż , trudno się nie zgodzić jeśli inaczej nie można. Przykro mi że strona jest tu istotniejsza niż sam człowiek. Przecież na tej stronie a raczej każdy może przy pomocy innych zrobić stronę i powstawiać tam cuda nie widy. Jeśli tak ma być a nie inaczej to niestety proszę usunąć wątek. Pozdrawiam Wszystkich. Płytkich dołków. Janusz

Kolego
Ty chyba nic nie pojmujesz albo Ci sie wydaje ze jestes cwanszy od kury lub jajka :-/

Przeczytaj uwaznie to co pisales i w koncu sciagnij klapki z oczu i przestan mydlic . Na debili nie trafiles jak moze Ci sie to wydawac i na litosc tu nikogo nie wezmiesz .

A tak miedzy nami - skoro pasja dla ciebie jest ponad to i ponad to jest czym zaraziles mlodych ludzi / przynajmniej browca nie pija ;-) / to zamiast robic remont nieszkania - a wiem ile to kosztuje i zapewno tez wiedza inni - powinienes zakupic mlodym ludziom po wykrywce :-) .. INWESTYCJA PEWNIE BY SIE ZWRÓCILA Z NAWIAZKA W KTÓTKIM CZASIE :-D

Tak wiec z mojej strony ..
Najglebsze wyrazy wspólczucia :-D ale nie pomoge w tym szczytnym , jakze by nie bylo celu
POZDRAWIAM
BEZ ODBIORU

yogi babu 

Piwa: 1/2
Wysłany: 2014-02-21, 17:53   

Ostatni wydobyty legalnie meteoryt na Morasku został znaleziony przy pomocy Lorentz,a
- idz na całość .Proś o konkret nie zabaweczki .
- http://www.artmet-meteory...ly.php?pokaz=17

andrzejput 
PHEC Thesaurus
Słońce świeci zawsze :-)

Piwa: 4/1
Wysłany: 2014-02-21, 18:51   

Niezłą dziurkę wykopali a okaz naprawdę piękny :-)

torox 
V3 Intuicja

Wysłany: 2014-02-21, 18:57   

Ja ze swojej strony dodam że kolego swoimi postami mnie nie przekonałeś i moim zdaniem zaplanowałeś sobie osiągnięcie swoich celów po najmniejszej linii oporu :-/ i nikomu tutaj nie chodzi o to abyś sobie zrobił stronę www :shock: jak choćby niedawno kilku cwaniaków którzy postanowili sprzedawać naiwnym ksero interpretacji uzyskanej z Ministerstwa że meteoryty nie są zabytkami i mozna ich legalnie szukać :lol:
Powiem brutalnie , trzeba być naprawdę debilem żeby za coś takiego płacić kilkadziesią złotych , aha , no i przynależność do tego "Klubu" Poszukiwaczy Meteorytów kosztuje 100 PLN-ów rocznie :lol: Niedługo bedą pewnie sprzedawać w promocyjnych cenach breloczki i reklamówki :lol:

Kolego Januszu widać masz bardzo mgliste pojęcie o szukaniu meteorytów , z kilku powodów :
- po pierwsze sprzęt (wykrywacze) o których piszesz (Fisher F75 , Tesoro) nadają się tylko co najwyżej do poszukiwania meteorytów żelaznych . Z meteorytami kamiennymi typu Pułtusk radzą sobie delikatnie mówiąc "średnio" Do poszukiwania meteorytów kupuje się inne wykrywacze bardziej uniwersalne i takie które zdecydowanie lepiej się nadają do tego celu.
- Widzę po Twoich wypowiedziach że zupełnie nie znasz realiów szukania meteorytów.
Nie zdajesz sobie sprawy jak wielkich nakładów finansowych i czasowych wymaga znalezienie takiego meteorytu ! Ja szukam sam i z kolegami od 2002 roku , ostatnie 4 lata szukamy sprzętem z wysokiej półki i swojego pierwszego Pułtuska znalazłem za 23 razem każda wyprawa poszukiwawcza trwała 2-4 dni ! Koledzy i tak nazywają mnie szczęściarzem :-) Poszukiwania za kazdym razem odbywały się w miejscach bardzo obiecujących . Pomijam kwestie szczęścia kiedy kolega znalazł niewielki meteoryt wzrokowo na kretowinie :-)
Uwierz mi , Twoje plany szukania w starorzeczu Narwi i w samej Narwi za pomocą magnesów neodymowych nie są niczym nowym . Poszukiwania były prowadzone z łodzi , pontonów i ...... NIC :cry:
Niestety rzeczywistość jest taka że sama znajomość cen meteorytów i materiałów o "miejscówkach" które są ogólnie dostępne w internecie potrafi doprowadzić co najwyżej do frustracji 8-) Potrzeba duuużej wiedzy , doświadczenia w terenie oraz w wielu przypadkach intuicji aby być skutecznym , a te nabywa się latami , małymi kroczkami i są największym kapitałem każdego poszukiwacza .
Nie chcę Cię za bardzo zniechęcać ale myślę że potrzebny Ci jest kubeł zimnej wody . Jeśli szanujesz siebie i swoje pieniądze których jak piszesz nie masz , parafrazując Naszego byłego Prezydenta powiem Ci " ..... nie idźcie tą drogą" :-D

pzdr

lechu1976 
PHEC Thesaurus

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2014-02-21, 19:24   

-Nie znasz mnie to raczej nie obrażaj. W Polsce jest już wszystko prawie zakazane, oprócz poszukiwań meteorytów. Osobiście o to walczyłem z znajomymi i teraz bez obaw idę w pole. [ oczywiście po otrzymaniu zgody właściciela] Co do strony , to za pewne jakbym ją miał to nie byłoby naciąganie? Piszę szczerze, przecież mnie tu nikt nie zapewnił czy otrzymam jakąkolwiek pomoc sprzętową czy nie. Darować można wszystko i każdej osobie, to czemu nie niepotrzebny czy stary wykrywacz. To prosty gest który aż tak wiele nie kosztuje. A wiele może zrobić w upartych rękach. Poznać mnie pozna każdy kto faktycznie będzie chciał mi pomóc. To nie tajemnica. Nie mam nic do ukrycia.

Hi hi hi. Potrzebny czy tez nie to kosztuje min 120£. I mialbym go oddac za darmo i jeszcze za przesyke zaplacic.

Odpowiedz do tematu