Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Identyfikacja w proximie rzy zastosowaniu róznych cewek
Autor Wiadomość
tui 

Wysłany: 2013-01-28, 16:29   Identyfikacja w proximie rzy zastosowaniu róznych cewek

Znalazłem w sieci taki film Tu jest film , gdzie proxima z cewką DD raz widzi monetę przy gwoździu a raz nie (zależy od ułożenia gwoździa). Wykonałem taki sam test (zamiast gwoździa miałem kołek od pistoletu stalowy nieco grubszy ale krótszy za to, czułość niska 19 bo w bloku zbrojenie na więcej nie pozwala) na proximie i cewce standardowej. Przy dyskryminacji ustawionej na 0 w obu ułożeniach gwoźdza/kołka było cicho a przy dyskryminacji -90 za każdym razem odzywało się żelazo. Moneta 1zł i 5zł milczały. Zastanawia mnie pare spraw,może ktoś by mi mógł wytłumaczyć?
Czy cewka DD lepiej po prostu identyfikuje metale od standardowej, czy zależy to od czegoś innego?
Czy wykrywacze innych producentów też tak mają? Tzn czy jest to jakaś wspólna wada czy nie i od czego zależy?
I prośba może ktoś ma cewkę CC eliptyczną i mógłby sprawdzić jak się zachowa proxima w takim wypadku przy tej cewce?
Postaw piwo autorowi tego posta

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-01-29, 02:05   

Od oglądania w sieci głupich filmów kręconych przez równie głupich autorów, nie będziesz ani grama mądrzejszy. Żeby przekazywać wiedzę najpierw trzeba ja mieć. Dobre chęci, to ZDECYDOWANIE ZA MAŁO. Nie wystarczy umieć obsłużyć nagrywadło video i profil na YT.
Widziałem wiele filmów i an jednego co do którego nie można się bez najmniejszego problemu przyczepić w sposób mocno uzasadniony. A najwięcej jest takich, które w ogóle nie mają żadnego sensu. Można śmiało wyjść z założenia, że takich filmów oglądać nie należy WCALE.

Odpowiedzi na pytania które zadałeś już padały. RÓWNIEŻ W TYM DZIALE. Wprost, lub między wierszami. Musisz poszukać i się trochę naczytać. Zdobywanie informacji jest czasochłonne, niestety. Trudno każdemu z osobna tłumaczyć wszystko od Adama i Ewy.

To są stosunkowo proste sprawy, kiedy się już pojmie, jak urządzenie w ogóle działa.

tui 

Wysłany: 2013-01-29, 07:14   

Hmm joby dostałem :570: może i słusznie ale wczoraj robiłem więcej prób w domu i już nieco inaczej na ro patrzę. Poczytam może znajdę.

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-01-29, 12:53   

Ty dostałeś? :shock:
Chyba że jesteś jednym z producentów dzieł o wykrywaczach dla YT. Wtedy owszem ;)

tui 

Wysłany: 2013-01-29, 14:51   

Znalazłem poczytałem już wiem. ;-)

Odpowiedz do tematu