Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Kłodzko
Autor Wiadomość
Administrator

Wysłany: 2006-11-06, 23:34   Kłodzko

Van Worden
Administrator

Ostrzeżeń: 0/5 (+|-)
Wysłany: 28 Cze 2006 10:50 am Temat postu: Kłodzko

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!

Wyczytałem na pewnym forum, że w Kłodzku, w połowie drogi między mostem na Nysie a dworcem głównym, znajdowano w rzece bardzo duże ilości broni..
Czy ktoś zna to miejsce i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyc?

Pozdrawiam

VW

Powrót do góry

ralf08

Wysłany: 28 Cze 2006 12:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli nikt nie potwierdzi, pozostaje samemu sprawdzić to info. Mieszkam niedaleko, to jakby co mogę pomóc.

Powrót do góry

widmo

Wysłany: 28 Cze 2006 05:59 pm Temat postu:

Niczego nie wyłowiłem z tej rzeki, ale mam informację z pierwszej ręki, że istotnie tak było .I to jeszcze do niedawna...
widmo.

Powrót do góry

Van Worden
Administrator

Wysłany: 29 Cze 2006 06:11 pm Temat postu:

Witam!

Oto cytaty o których pisałem:
Cytat:
miedzy mostem przez Nyse a Dworcem Glownym, mniej wiecej w polowie drogi, jeszcze w 1949 roku wyciagalem z Nysy niemieckie bagnety i szable. Widzialem w wodzie karabiny maszynowe i inne oprzyrzadowanie wojskowe. Jak pamietam mowilo sie wtedy, ze bron ta wyrzucil do rzeki Garnizon niemiecki ktory poddal sie Rosjanom.

i
Cytat:
W opisanym przez Ciebie miejscu był na Nysie wyrażny próg.Przy niskim stanie wody mozna było przejść rzeke wbród.Wyciągnąłem tam z kolegami kilka sztuk różnej broni i innych miltariów.Znależliśmy RKM MG-42 kompletny.dwa lub trzy pistolety maszynowe SG-43(prototyp Kałasznikowa),karabiny mauzer ale bez kolb.Karabiny były zatopione w smole co wskazywało ze zrobiono to umyślnie.Po wypaleniu w ognisku szybko zardzewiały.Były tez hełmy w dobrym stanie ,pojemniki na maski p-gaz(okrągle puszki z karbowanej blachy).Miałem tez łańcuszki w których ogniwkami były male walce z aluminium połączone stalowymi oczkami.Podobno były to giętkie wyciory karabinowe .Kaliber tych aluminiowych walców pasowal do kalibru niemieckiej broni.Mieliśmy z kolegami kilka bagnetow i sporo amunicji różnych rodzajów.Były tez "zabawki" niebezpieczne jak wspomniane głowice do pancerfausta i oddzielnie rury do nich ale brakowało jakichś specjalnych zapalników i ładunku miotajacego.

Hmm.. Brzmi jak ciekawe miejsce na militarkę

Pozdrawiam

VW

Powrót do góry

widmo

Wysłany: 29 Cze 2006 07:10 pm Temat postu:

Ja z kolei wiem, że po powodzi w 1997 coś się tam jeszcze pokazało . Niewykluczone, że "małe co nieco" może jeszcze spoczywać na dnie,w piachu. A rzeczka nie jest głęboka...
widmo.

Powrót do góry

ralf08

Wysłany: 30 Cze 2006 10:14 am Temat postu:

robimy?

Powrót do góry

Landser

Wysłany: 13 Lip 2006 03:20 pm Temat postu:

Mam stąd pieknęgo oficerskiego pałasza pruskiego. I conieco innych fantów Moje nie było zatapiane w smole czy palone. A zdobyłem to w czasie melioracji Nysy dzięki znajomemu operatorowi koparki

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu