Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej


Poprzedni temat «» Następny temat
 
Twierdzą, że znaleźli zaginiony pociąg ze złotem.
Autor Wiadomość
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6122
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2018-07-09, 09:23   

Będzie kolejna próba odnalezienia "złotego pociągu"

Jeszcze w tym roku – w listopadzie albo w grudniu – Piotr Koper zamierza wznowić poszukiwania złotego pociągu na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych. W planach jest wykonanie 24 odwiertów na głębokość od ośmiu do 15 metrów. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły spodziewanych efektów.

Wałbrzyski eksplorator Piotr Koper cały czas liczy, że uda mu się odnaleźć "złoty pociąg". Kolejne poszukiwania pancernego składu odbędą się pod koniec roku
Zanim rozpoczną się kolejne prace na słynnym już 65. kilometrze, Koper musi uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia do przeprowadzenia działań
Wyniki zeszłorocznych badań prowadzonych przez wałbrzyskiego poszukiwacza"złotego pociągu" wskazują na istnienie tunelu o długości co najmniej 160 metrów. Być może to właśnie w nim ukryty jest pancerny skład z czasów drugiej wojny światowej
– Pan wie, czego ja szukam. Szukam tunelu i ukrytego w nim pociągu – mówi Onetowi Piotr Koper, wałbrzyski poszukiwacz "złotego pociągu". – Badania, które wykonaliśmy przed rokiem, pokazują anomalie gruntu. Musimy to zweryfikować odwiertami – dodaje.
Weryfikacja ma nastąpić w listopadzie albo w grudniu, bo to właśnie wtedy Piotr Koper chce ruszyć z kolejnymi pracami na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych.

– Mamy wytypowanych 12 miejsc do wiercenia. Zamierzamy wykonać przynajmniej 24 odwierty, które będą robione na głębokość od ośmiu do 15 metrów – zaznacza Piotr Koper. – Końcówka roku to najkorzystniejszy termin na poszukiwania. Nie ma wtedy okresu lęgowego ptaków i żab. To jest duży atut – dodaje.

Wiadomo, że o stosowne pozwolenia na przeprowadzenie prac Koper zamierza wystąpić w sierpniu lub we wrześniu. Szacuje się, że kolejne już poszukiwania mogą kosztować ok. 100 tys. zł.

Jak twierdzi Koper, wyniki zeszłorocznych badań (wykonanych w czerwcu i lipcu trzema różnymi metodami nieinwazyjnymi: elektryczną, magnetyczną i mikrograwimetryczną przy użyciu siedmiu rodzajów urządzeń) wskazują na istnienie tunelu o długości co najmniej 160 metrów. Być może to właśnie w nim ukryty jest pancerny skład z czasów drugiej wojny światowej.

Poszukiwania "złotego pociągu"
Przypomnijmy, w sierpniu 2016 roku mimo wykopów w kilku miejscach, nie udało się znaleźć ani pancernego składu, ani tunelu, w którym rzekomo miał być ukryty, ani też zasypanego torowiska. Prace kosztowały ok. 140 tys. zł.

Zanim ruszyły prace, istnienie tunelu na 65. kilometrze potwierdziło sześć niezależnych ekip, które badały teren georadarem. Wcześniej naukowcy z AGH, którzy także zbadali 65. kilometr, stwierdzili, że żadnego pociągu tam nie ma.
https://wroclaw.onet.pl/dolny-slask-znow-beda-szukac-zlotego-pociagu/spqf995
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inquiz
PHEC Thesaurus


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 875
Piwa: 2/3
Wysłany: 2018-07-18, 09:49   

Jakoś cisza wokół tematu, chyba się większości ten suchar przejadł i marne szanse na odgrzanie tej sprawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GrzegorzB 


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 3493
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Product of Poland
Wysłany: 2018-08-12, 00:06   

Parę osób na tym szaleństwie zarobiło, ale drugi raz publika już się nie da naciąć.
Musieliby faktycznie się do czegoś konkretnego dogrzebać, żeby temat znowu odżył.
_________________
Nieodpłatne wsparcie intelektualne dla prawdopodobnie wiodących polskich producentów wykrywaczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechowiec 

Wiek: 37
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 824
Piwa: 6/1
Skąd: Silesia
Wysłany: 2018-09-25, 21:58   

Akcja z tym pociągiem stracila mocno na wiarygodnści. Próby odkrycia tunelu niczego nie dowiodły. U nas już praktycznie nikt o tym nie mówi.


Mieszkam w Kotlinie Kłodzkiej więc nie mam daleko do Gór Sowich gdzie tunele wydrążone faktycznie istnieją. Pojechałem ostatnio z dziećmi zwiedzić Włodarza. Ludzie związani z tymi obiektami twierdzą że mają pozwolenia jedynie na badania nieinwazyjne i nie wolno im niczego tknąć. Twierdzą, że Niemcy trzymają na wszystkim rękę poprzez Polski rząd i jeśli coś w tych górach jest to Polacy tego nie ruszą bo nie ma na to zgody sąsiadów. Akcje z odwiertami np Wołoszańskiego miały polegać na szukaniu dla potrzeb programu a nie odnajdowaniu:).

Zwiedza się w zasadzie niewykończone korytarze których praktycznie nie ukrywano. Wykończone korytarze Niemcy maskowali sadząc przy tym duże drzewa.

Z tego co wiem to Niemcy nadal roszczą sobie prawa do ziem utraconych, które zresztą mieli utracić tylko na sto lat. To co tu zostało pewnie ma na nich poczekać bo to oni uważają że są poszkodowani.

Te podziemia w górach robią spore wrażenie. Korytarze prowadzone są z lekkim upadem aby woda grawitacyjnie sama odpływała. Zwiedza się korytarze wykute w skale w żaden sposób nie podparte. Chciało by się dożyć czasów kiedy przeznaczenie i zawartość tych podziemii zostanie upubliczniona. A na razie to obiekty te mają głównie przyciągać turystów i zarabiać. W tym celu pewnie nierzadko fakty miesza się z fikcją.
_________________
Im mniej czasu poświęcisz na poszukiwania tym będzie Cie stać na lepszy sprzet;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
inquiz
PHEC Thesaurus


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 875
Piwa: 2/3
Wysłany: 2018-10-18, 06:42   

No sporo w tym racji, nie chce mi się wierzyć że Niemcy nie mają żadnych planów z budowy w swoich archiwach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6122
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2018-11-10, 17:29   

Złoty pociąg: poszukiwania wznowione! Tym razem w pobliżu Zamku Książ

Badania są prowadzone na terenach stadniny Stado Ogierów Książ, na łące przy drodze dojazdowej do Zamku Książ. Dlaczego tam?

Prace na niewielkim wygrodzonym terenie ruszyły w poniedziałek 5 listopada. Są prowadzone mniej więcej 300 metrów od miejsca, gdzie działał niemiecki obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen - filia AL Fürstenstein.

Dlaczego poszukiwania przeniosły się właśnie tam?
Piotr Koper tłumaczy, że na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych wszystkie badania, które miał możliwość zrobić, zostały już wykonane.

Prowadzone latem poszukiwania nie przyniosły rezultatu
Złoty pociąg to nie wszystko. Pod ziemią może być też fabryka
- Tam trzeba wiercić, a wykonanie tych odwiertów jest kosztowne. Potrzeba na to około 250 tysięcy złotych. Można więc powiedzieć, że próbujemy wejść jak nie drzwiami, to oknem - wyjaśnia Piotr Koper.
Tym "oknem" jest 50-metrowy szyb wentylacyjny, który ma prowadzić to tajemniczego tunelu. Według poszukiwacza mniej więcej w środku tego tunelu jest ukryty złoty pociąg.

Nie wiadomo jak długo potrwają te poszukiwania. Piotr Koper tłumaczy, że nie da się tego przewidzieć.

- Już jesteśmy w szybie - zapewnia Koper.

http://wroclaw.eska.pl/ne...ku-ksiaz/745904
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6122
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: Wczoraj 10:52   

Trwają kolejne poszukiwania "złotego pociągu"

Tym razem nie na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, a przy wjeździe do Zamku Książ – Piotr Koper wraz ze swoją ekipą rozpoczął kolejne już poszukiwania "złotego pociągu". Dotychczasowe prace nie przyniosły spodziewanych efektów. Jak będzie tym razem, czas pokaże.
Trwają kolejne poszukiwania "złotego pociągu"

Tym razem nie na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, a przy wjeździe do Zamku Książ – Piotr Koper wraz ze swoją ekipą rozpoczął kolejne już poszukiwania "złotego pociągu". Dotychczasowe prace nie przyniosły spodziewanych efektów. Jak będzie tym razem, czas pokaże.
Poszukiwania "złotego pociągu" są prowadzone przy wjeździe do Zamku KsiążFoto: Facebook/ Piotr Koper / Materiały prasowe
Poszukiwania "złotego pociągu" są prowadzone przy wjeździe do Zamku Książ
‹ wróć
– Doszedłem do wniosku, że skoro poszukiwania na 65. kilometrze są dla mnie za drogie, to spróbuję dotrzeć do tunelu z drugiej strony – mówi Onetowi Piotr Koper, wałbrzyski poszukiwacz "złotego pociągu".

Dlatego też kolejny już etap poszukiwań "złotego pociągu" jest prowadzony na terenie Stadniny Ogierów przy wjeździe do Zamku Książ.

– Nie wiemy jaka jest głębokość tej studni, czy też tego szybu wentylacyjnego, który się tu znajduje – zaznacza Piotr Koper. Na razie poszukiwaczom legendarnego składu z czasów drugiej wojny światowej udało się dokopać na głębokość 11 metrów.

– Czy to jest szyb prowadzący do tunelu, czy po prostu stara studnia, której nie było na planach, tego nie dowiem się, póki tego nie odkopię – podkreśla Piotr Koper. – Prace posuwają się mozolnie, bo wszystko musimy robić ręcznie. Nie mamy jednak żadnej presji czasu, więc spokojnie robimy swoje – dodaje.

Sen o "złotym pociągu"
– Pan wie, czego ja szukam. Szukam tunelu i ukrytego w nim pociągu – mówił Onetowi w czerwcu Piotr Koper.

Koper jeszcze w tym roku chciał ruszyć z odwiertami na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Ze względu na brak środków (szacuje się, że prace kosztowałyby ponad 200 tys. zł) te plany musiał jednak porzucić.

Przypomnijmy, w sierpniu 2016 roku mimo wykopów w kilku miejscach, nie udało się znaleźć ani pancernego składu, ani tunelu, w którym rzekomo miał być ukryty, ani też zasypanego torowiska. Prace kosztowały ok. 140 tys. zł.

Zanim ruszyły prace, istnienie tunelu na 65. kilometrze potwierdziło sześć niezależnych ekip, które badały teren georadarem. Wcześniej naukowcy z AGH, którzy także zbadali 65. kilometr, stwierdzili, że żadnego pociągu tam nie ma.

https://wroclaw.onet.pl/dolnoslaskie-zamek-ksiaz-ruszyly-poszukiwania-zlotego-pociagu/1b5bv1k
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Odpowiedz do tematu
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

  
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template BreatheFX modified by Falcone
Design by: Infected-FX