Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...


Poprzedni temat «» Następny temat
 
Przesunięty przez: Van Worden
2010-10-06, 16:31
Kolejny sukces "Kryminalnych"!
Autor Wiadomość
kacper59 

Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 23
Piwa: 4/1
Wysłany: 2017-01-10, 22:11   

Tak wśród wędkarzy jak i myśliwych pomimo tego, że to dość prężne i w miarę dobrze zorganizowane stowarzyszenia są też barbarzyńcy łamiący wszelkie zasady. Ich nazywa się kłusownikami. Poszukiwacze będą zawsze oceniani od tej najciemniejszej strony, pomimo to, że zdecydowana większość z nas na to nie zasługuje. Być może dożyjemy czasów kiedy tzw. opinia publiczna będzie tak ostro i krytycznie oceniać tylko tych spośród nas, którzy na to zasługują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-01-13, 22:26   Policja sprawdza prywatne muzeum

Policja sprawdza prywatne muzeum
2017-01-13 09:50:47
W Komedzie Powiatowej Policji w Łukowie trwa postępowanie sprawdzające dotyczące prywatnego Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski. Policja sprawdza, jak właściciel muzeum pozyskiwał eksponaty.
Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski jest własnością Jana Janusza Jastrzębskiego, syna znanego w Łukowie „Polskiego Don Kichota”. Ostatnio o tym muzeum powstał materiał filmowy oraz artykuły prasowe. Po tych publikacjach sprawą zainteresował się konserwator zabytków w Białej Podlaskiej. Podjął on wątpliwości co do legalności pozyskania zabytków archeologicznych znajdujących się w tym muzeum. Chodziło głównie o kwestię używania przez właściciela wykrywacza metali, na co konieczne jest specjalnie pozwolenie.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierował do łukowskiej komendy Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie, delegatura w Białej Podlaskiej. Policja sprawdza teraz czy nie doszło do naruszenia przepisów ustawy o ochronie zabytków i opieki nad zabytkami. Zgodnie z prawem wszystkie zabytki archeologiczne stanowią własność Skarbu Państwa. Każde znalezienie takiego zabytku wiąże się z obowiązkiem poinformowania o tym konserwatora zabytków.

Właściciel muzeum nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdzi, że wszystkie eksponaty pozyskał zgodnie z prawem.

Zdjęcie: Archiwum Podlasie24. Eksponaty z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski prezentowane podczas obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego w Łukowie, 1 sierpnia 2016 roku.

AKup/Łuków/DJ
http://m.podlasie24.pl/?a=128198
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kacper59 

Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 23
Piwa: 4/1
Wysłany: 2017-01-15, 09:21   

Jak widać w naszym kraju dobra obywateli nie są dobrem narodowym. Jakie to ma znaczenie, że zabytki znajdują się w prywatnym muzeum? Ważne,że są w Polsce. Pewnie, jak nic nie udowodnią to zaczną "grzebać" z innych stron bo komuś (czyt. Konserwatorowi) to najwidoczniej przeszkadza, lub chce się wykazać gorliwością przed zwierzchnikiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-01-18, 21:21   

Kraśnik: Duże problemy przez wykrywacz metalu. Amunicja i materiały wybuchowe na posesjach dwóch mężczyzn (zdjęcia)
Styczeń 18, 2017

Policjanci z Kraśnika podczas przeszukania dwóch posesji zajmowanych przez 25 i 29-latka ujawnili niebezpieczne materiały wybuchowe. Mężczyźni tłumaczyli, że znaleźli je przy pomocy wykrywacza metalu.


We wtorek policjanci z Kraśnika weszli na dwie posesje w gminie Kraśnik i Wilkołaz w celu ich przeszukania. Mundurowi posiadali informację, że mogą znajdować się tam niebezpieczne materiały wybuchowe.

– W trakcie przeszukań odnaleziono dużą ilość materiałów niebezpiecznych, w postaci prochu strzelniczego pozyskanego z amunicji, ponad 100 sztuk kompletnej amunicji do broni, 3 pociski artyleryjskie, 2 granaty odłamkowe i jeden przeciwpancerny. Ponadto zabezpieczono kilkanaście zapalników od pocisków artyleryjskich oraz pozyskany z rozebranych pocisków materiał wybuchowy. Przybyli na miejsce pirotechnicy określili zabezpieczone materiały jako bardzo niebezpieczne. Odnaleziono również zdekompletowane części broni długiej i rewolweru – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat. Będą oni odpowiadać za gromadzenie i posiadanie broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych.

– Ze złożonych przez zatrzymanych wyjaśnień wynika, że w posiadanie niebezpiecznych materiałów weszli wyszukując je i zbierając z pomocą wykrywacza metali – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

Wszystkie materiały zostały zabezpieczone przez grupę pirotechniczną z AT KWP Lublin. Mężczyźni będą odpowiadali za gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.
Pod linkiem zdjęcia

http://www.lublin112.pl/k...zczyzn-zdjecia/
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-03-18, 09:05   

Kolejne zabezpieczone jednostki broni

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suchedniowie zatrzymali 62-latka podejrzewanego o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z suchedniowskiego komisariatu wspólnie z pracownikami Państwowej Straży Łowieckiej w Kielcach udali się na teren jednej z posesji w gminie Suchedniów. Funkcjonariusze podejrzewali, że zamieszkujący tam 62-latek może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia oraz trudnić się kłusownictwem. W trakcie przeszukania budynku funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m. in. 2 jednostki broni długiej, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz dwa stalowe potrzaski na zwierzynę. 62-letni posiadacz tych nielegalnych przedmiotów został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku dalszych ustaleń, jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali budynek na innej posesji, w którym znaleźli kolejną jednostkę broni należącą prawdopodobnie do 62-latka.

Zabezpieczony oręż trafi do badań laboratoryjnych. Policjanci sprawdzą również czy sprawca używał broni w celach kłusowniczych.

Konsekwencją czynu mężczyzny może być kara nawet 8 lat więzienia.Więcej zdjęć pod linkiem

http://www.skarzysko24.pl...stki-broni.html
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inquiz
PHEC Thesaurus


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 875
Piwa: 2/3
Wysłany: 2017-04-07, 23:30   

Zdjęcia nie wskazują na kolekcjonerski charakter posiadania...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-04-20, 10:40   

REGION: „Skarby” wykopał ze swojego ogródka i wiózł w prezencie dla kolegi. Przedmioty archeologiczne trafią do muzeum (ZDJĘCIA)REGION / PODKARPACIE. 141 przedmiotów o charakterze archeologicznym ukrył w swoim bagażu 26-letni obywatel Ukrainy. Na przemycane przedmioty natrafili podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce.
Na przejście graniczne w Medyce wjechał bus na polskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało osiem osób. Podczas szczegółowej rewizji pojazdu, w jednym z bagaży funkcjonariusze wykryli 141 przedmiotów archeologicznych z różnych epok i w różnym stadium korozji. Wśród zatrzymanych eksponatów znajduje się 11 szt. biżuterii i 130 przedmiotów lub ich fragmentów o charakterze numizmatycznym.
Do własności przemycanych przedmiotów przyznał się 26-letni pasażer busa, obywatel Ukrainy. Mężczyzna zeznał, że przedmioty wykopał w swoim ogrodzie i wiózł dla kolegi w prezencie. Przeciwko 26-latkowi wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe a zarekwirowane przedmioty trafiły do magazynu depozytowego.
Jednym z zadań funkcjonariuszy KAS jest dbałość o ochronę dziedzictwa archeologicznego. Zatrzymane, nielegalnie przywiezione na teren Wspólnoty przedmioty o charakterze archeologicznym, po stwierdzeniu przez biegłych ich wartości archeologicznej, wieku powstania i po zakończeniu niezbędnych procedur sądowych – zostaną przekazane do muzeum, wskazanego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
W 2016 roku funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce udaremnili dwukrotnie większe partie przemycanych archeologicznych przedmiotów: łącznie 276 różnego rodzaju przedmiotów m.in. groty, ostrza, narzędzia rolnicze, sztylety oraz monety.

http://esanok.pl/2017/reg...cia-00e8po.html
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Leśny Bolek 

Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 5
Piwa: 1/1
Wysłany: 2017-04-23, 09:07   

Gdyby to był wywóz z Polski za granicę to okey ,rozumiem że protokół należy sporządzić plus sankcje ale w przypadku przywozu lub przewozu to naprawdę nie rozumiem tej dbałości o ochronę .Może należało delikwenta zawrócić albo przekazać władzom ukraińskim :roll: http://www.thesaurus.com....on_rolleyes.gif
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-05-11, 19:42   

"Wybuchowa rodzina" w Olkuszu. Posiadali broń, amunicję i używki

Policjanci Komisariatu Policji w Wolbromiu w powiecie olkuskim wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KPP w Olkuszu zatrzymali czworo mieszkańców Gminy Trzyciąż, którzy w szklarni znajdującej się na terenie posesji będącej ich własnością uprawiali konopie indyjskie. Jak się okazało, rodzina posiadała też okazałą kolekcję broni.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono pochodzące z okresu II Wojny Światowej 20 sztuk pocisków artyleryjskich, granat, zapalniki do pocisków. Zabezpieczono również jedną sztukę broni tzw. „samoróbka”, karabin, szablę oraz ok. 1,5 kg czarnego prochu. Oprócz nielegalnie posiadanej broni oraz amunicji, uprawy konopi indyjskich (12 sztuk) policjanci ujawnili ponadto skóry zwierząt objętych całkowita ochroną. 53-letni mężczyzna, 47-letnia kobieta oraz dwaj 20-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Pociski artyleryjskie oraz zapalniki zostały przetransportowane przez saperów na poligon wojskowy Pasternik w Krakowie gdzie zostaną zdetonowane. Za powyższe czyny sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Pod linkiem galeria zdjęć

http://www.gazetakrakowsk...zywki,12067026/
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-07-04, 22:20   

Poznań: zarzuty za nielegalne poszukiwania archeologiczne

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w okolicach Poznania prowadził bez zezwolenia poszukiwania archeologiczne, a znalezione przedmioty próbował sprzedać w sieci. Mieszkaniec powiatu płockiego odpowie przed sądem za kradzież dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.
25
‹ wróć
Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformował, że mężczyzna prowadził poszukiwania z użyciem wykrywacza metali w okolicy Poznania.
- Mężczyzna znalazł szereg starych monet, elementy broni, groty, dewocjonalia, medaliki. Głównym znaleziskiem były grosze praskie z XIV wieku Karola IV Luksemburskiego – podał Święcichowski.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec ubiegłego roku, gdy "archeolog" próbował sprzedać znalezisko przez internet.

- Policjanci szybko ustalili autora ogłoszenia. W wyniku przeszukań, które przeprowadzili zarówno w mieszkaniu mężczyzny, jak i również w jego firmie, zostały zabezpieczone różnego rodzaju przedmioty, głównie stare monety – powiedział Świecichowski. Jak dodał, o znalezisku powiadomiono konserwatora zabytków, który potwierdził autentyczność przedmiotów.

Policja podkreśla, że przez działalność "poszukiwaczy skarbów" zniszczeniu ulega wiele stanowisk archeologicznych. Nawet jeżeli w późniejszym czasie uda się odzyskać utracone zabytki, nie jest możliwe prawidłowe odtworzenie ich historii i kontekstu miejsca, w którym zostały odnalezione.

http://warszawa.onet.pl/p...ogiczne/408l3k1
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-11-15, 18:20   Wpadła na lotnisku ze złotymi monetami

Wpadła na lotnisku ze złotymi monetami (zdjęcia pod linkiem)

Funkcjonariuszka Krajowej Administracji Skarbowej podczas lotniskowej kontroli ujawniła u jednej z podróżnych zabytkowe złote monety. Wartość kolekcji wyceniono na ok. 6 tys. złotych.
Do zdarzenia doszło 9 listopada na terenie Portu Lotniczego Lublin. Funkcjonariuszka z Oddziału Celnego wytypowała do szczegółowej kontroli obywatelkę USA udającą się do Monachium.

Kobieta została zapamiętana jako osoba, która kilka dni wcześniej pytała funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej o przepisy dotyczące wywozu za granicę kolekcji zabytkowych numizmatów.

Podjęta decyzja okazała się przysłowiowym „trafieniem w dziesiątkę”. Pasażerkę poddano rewizji osobistej oraz prześwietlono jej bagaż urządzeniem RTG.

W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono w walizce 5 zabytkowych, złotych monet: 10 dolarów amerykańskich z 1881 r., 1 suweren brytyjski z 1908 r., 10 koron austriackich z 1912 r., 5 rubli rosyjskich z 1900 r. oraz 10 rubli rosyjskich z 1911r. Łączna wartość kolekcjonerska monet szacowana jest wstępnie na około 6 tys. zł.

Wobec podejrzanej wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. tys. zł.

http://www.lublin112.pl/w...netami-zdjecia/
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-11-28, 18:08   

Amatorsko, bez zezwoleń prowadził wykopaliska archeologiczne. Policjanci zabezpieczyli niemal 800 przedmiotów

Policjanci zatrzymali mieszkańca Wągrowca, który amatorsko zajmował się wyszukiwaniem w ziemi zabytkowych przedmiotów. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu działających w ramach działania na rzecz ochrony zabytków „Pandora II” . 35-latek amatorsko bez żadnych zezwoleń prowadził wykopaliska archeologiczne. Mieszkaniec Wągrowca został zatrzymany zaraz po tym, jak dokonał sprzedaży monety z okresu kultury rzymskiej. Policjanci szybko ustalili, że została ona pozyskana w trakcie prowadzonych na własną rękę nielegalnych poszukiwań przy użyciu detektora metali.

W miejscu zamieszkania mężczyzny, ujawniono i zabezpieczono blisko 800 różnego rodzaju przedmiotów, pochodzących z nielegalnych wykopalisk. Zabezpieczone przedmioty w wielu przypadkach stanowią bardzo dużą wartość historyczną w odniesieniu do Dziedzictwa Kulturowego – informuje st. sierż. Dominik Zieliński z policji w Wągrowcu. Do najcenniejszych zaliczyć można: rzymskie denary z okresu kultury przeworskiej, datowane na I lub II w n.e., siekierka i bransoleta z epoki brązu, moneta z czasów piastowskich – prawdopodobnie denar koronacyjny Kazimierza Wielkiego, krzyżyk ołowiany, wstępnie oceniony przez archeologa jako zabytek mogący pochodzić z XII lub XIII wieku, fragment toporka z epoki kamienia, szelągi Jana Kazimierza tzw. „boratynki” w wersji koronnej, jak i litewskiej z drugiej połowy XVII w, kilka monet późnośredniowiecznych, w tym denarki srebrne Kazimierza Jagiellończyka – wylicza.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Tego typu działania, mogą doprowadzić do zniszczenia stanowisk archeologicznych. Nawet jeżeli część utraconych zabytków udało się odzyskać, to niemożliwym staje się odtworzenie ich historii i kontekstu miejsca, w którym zostały odnalezione. Takie możliwości daje dokładne przebadanie miejsca, co poprzez amatorskie wygrzebywanie skarbów staje się niemożliwe – dodaje Zieliński.
https://epoznan.pl/news-news-81386-Amatorsko,_bez_zezwolen_prowadzil_wykopaliska_archeologiczne._Policjanci_zabezpieczyli_niemal_800_przedmiotow
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Odpowiedz do tematu
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

  
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template BreatheFX modified by Falcone
Design by: Infected-FX