Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

Poprzedni temat «» Następny temat

Wklejanie fotek i grafiki na forum
Autor Wiadomość
Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/217
  Wysłany: 2006-11-07, 15:31   Wklejanie fotek i grafiki na forum

Vincent Vega 69/Van Worden

Wiele osób, szczególnie początkujących (ale nie tylko) nie wie jak ładnie wstawić fotografie i inne grafiki do sieci. Chciałbym w tym tutorialu pokazać jak ja to robię. Myślę, że wygląda to nieźle zaś największymi zaletami tego sposobu jest pokazanie swoich fotografii i grafik w takiej wielkości jaką sobie zażyczymy bez dodatkowego klikania w odnośniki. Mnie osobiście irytuje to i wolę czytać posty, w których grafika jest widoczna w tymże poście i w odpowiedniej wielkości (nie miniaturka lub link, w który należy kliknąć - po czym dopiero otwiera sie nowa strona z fotkami). Dodatkową zaletami jest nie obciążanie serwera oraz nie blokowania sobie miejsca na Forum. Oczywiście wszystkie takie fotki można wykorzystać w innych miejscach w sieci.
No to do dzieła.
W pierwszej kolejności należy zarejestrować się w dowolnym serwisie umożliwiającym przechowywanie swoich grafik. Ja wybrałem bardzo dobry serwis www.photobucket.com. Nie ma tam "nachalnych" reklam a sam serwis jest szybki.
Po wpisaniu adresu: www.photobucket.com widzimy takie oto okno. W celu rejestracji klikamy w ten przycisk:

SIGN UP

Przechodzimy wówczas do takiego okna. Tutaj należy wybrać swój nick i hasło dostępu, które trzeba dwukrotnie wpisać w celu weryfikacji, oraz adres email, datę urodzenia i słowa/kod pokazany w obrazku, który również wpisujemy dwukrotnie. Jeśli mamy juz konto na facebooku lub twitterze to alternatywnie możemy się zarejestrowac używając danych z tamtych serwisów:

http://register.photobucket.com/

Następnie klikamy SIGN ME UP! i po wszystkim :-)

Gdy jesteśmy już na naszym koncie w Photobucket (otrzymamy na podany przez nas adres email potwierdzenie), klikamy w zieloną ikonkę UPLOAD NOW a potem w SELECT PHOTOS AND VIDEOS, która umożliwi nam wybranie plików z komputera do załadowania na serwer Photobucket. Gdy juz dane zdjęcie znajdzie się w naszym albumie kopiujemy link który znajduje się pod zdjęciem z oznaczeniem IMG a następnie wklejamy go do naszego postu na forum: Aby wkleić do dokumentu ten link wystarczy wcisnąć Ctrl+V lub prawym przyciskiem myszki wybrać opcję WKLEJ. Pojawi się wtedy nasz link dzięki któremu nasza grafika będzie widoczna dla wszystkich zainteresowanych użytkowników 8-)

Photobucket nie jest jedynym takim serwerem w necie i alternatywy to np. IMAGESHACK czy Fotosik.pl

Mam nadzieję, że powyższe jest jasno wyjaśnione, ale w razie czego proszę o kontakt na PW :-)
Postaw piwo autorowi tego posta

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2012-06-16, 11:48   

Jeszcze jedna uwaga - linki do zdjęć wklejamy jeden pod drugim a nie obok siebie i dla większej czytelności warto zachować między nimi odstęp jednej linijki.

Tobo 

Wysłany: 2014-02-03, 20:04   

Van... jakie życie byłoby proste gdyby forum miało opcję własnych zdjęć. Pyk fotka, pyk pościk.
Nawet takie małe zdjęcia do 200kb, 800x600 pikselków. Pomyśl nad tym, dasz zabezpieczenie przed hotlinkowaniem, co by Ci transferu darmozjady nie zjadały i będzie fajnie :-D

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-02-03, 21:14   

Tu nie ma co myśleć - nasz serwer nie ma nieograniczonej pojemności a photobucket jest tak prosty, że trzylatek go obsłuży :)

Tobo 

Wysłany: 2014-02-05, 07:15   

Fotosiki i inne prosta sprawa (bardzo prosta), ale bezpośrednio na forum wygodniej dla userów ile ;-) No i nie znikną za jakiś czas zdjęcia z posta, jak się komuś zechce poczyścić swoje konto na fotosiku, photobucket i innych. Za 400zł możesz znaleźć wypasiony serwer z ogromną pojemnością i transferem, pewnie są na forum osoby, które administrują stronami i by w tym pomogli.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-02-05, 15:19   

Ależ my mamy bardzo wypasiony i znacznie droższy serwer, ale działamy już wiele lat i zamierzamy działac do końca świata i o jeden dzień dłużej, więc miejsce musimy oszczędzać ;-)

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2017-07-08, 15:18   

Niestety Photobucket.com został wykupiony i stał się całkowicie komercyjnym serwisem, także nie możemy go już polecać do darmowego wklejania zdjęć :( Będziemy szukać innego rozwiązania. Każde sugestie mile widziane.

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Piwa: 123/38
Wysłany: 2017-07-11, 08:37   

Czy dotyczy to nowych ? Ja mam konto na photobucket.com. Ostatnio wkleiłem zdjęcie i nie żądano żadnych opłat

Wstawiłem fotę bez problemu. Mam około 100 zdjęć co zajmuje 9% z przyznanego limitu a więc do wykorzystania 91 %. Stare zdjęcia można usuwać i tym samym odzyskiwać przyznany limit.

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2017-07-11, 20:50   

Dotyczy to wszystkich i nie ma związku z limitem - ja mam wykorzystane tylko 59%. Photobucket wprowadził opłaty za linkowanie ich zdjęć i są to opłaty kosmiczne - 40 dolarów miesięcznie lub 400 rocznie :shock:
http://photobucket.com/pricing
Jeśli komuś nie znikły jeszcze zlinkowane zdjęcia to tylko dlatego, że PB jest skupiony na reklamach i pewnie nie nadąża z wyłapywaniem winowajców...

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2017-07-15, 07:51   

To ciekawe logowałem się dzisiaj i wszystko OK. Nie żąda się żadnych opłat. Nadal mogę wstawiać zdjęcia.
Będę sprawdzał co parę dni

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2017-07-19, 20:19   

jerzydom napisał/a:
To ciekawe logowałem się dzisiaj i wszystko OK. Nie żąda się żadnych opłat. Nadal mogę wstawiać zdjęcia.
Będę sprawdzał co parę dni

Jeśli Cię nie złapią to niestety w żaden sposób nie zmienia to naszej sytuacji i nie przywraca zdjęć na forum także z całą pewnością nie można już rekomendować tego serwisu.

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Wysłany: 2017-07-20, 18:16   

Potwierdza się wstawione na forum zdjęcia poznikały. przykre.

Odpowiedz do tematu