Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Skarb Maximusa 1980
Autor Wiadomość
synonim11 
PHEC Thesaurus

Piwa: 102/59
Wysłany: 2016-11-25, 21:02   Skarb Maximusa 1980

Nasz forumowy kolega Maximus 1980 wyraził zgodę, bym tu opowiedział o jego niesamowitej znajdce - Mariusz dziękuję - czuję się zaszczycony. Nie znam wszystkich faktów, jeśli coś przeinaczę lub pominę to zupełnie nie przez złą wolę ino w wyniku dobrych chęci :)
I tak na początek parę słów o autorze sukcesu - Maximus z wykrywaczem ( deus xp) biega od jakiegoś roku tu po wyspie, skarby trafiał już wcześniej, tym razem sięgnął jednak do przeszłości niezwykle zamierzchłej. 17 listopada w czasie kopania z grupą Midweek znalazł część Hordy - największy jej element - ozdoby z epoki brązu, pozostałe prezentowane elementy wykopał angielski poszukiwacz również biorący udział w tym kopaniu. Niżej postaram się zamieścić fotki Mariusza przedstawiające skarb i link do jego kanału i filmu o tym wydarzeniu.

I tu obiecany filmik

Za chwilkę wrzucę jeszcze kilka fotek - jeszcze raz gratuluję koledze i oczywiście pozdrawiam... coś takiego po upływie stuleci przywrócić ludzkości , wykopać to z ziemi, trzymać w ręce... oj się rozmarzyłem :)
Ostatnio zmieniony przez synonim11 2016-11-26, 00:05, w całości zmieniany 9 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
maximus1980, apol, cobra112, pantarhei, Van Worden, pulkownikL
maximus1980 
PHEC Thesaurus

Piwa: 16/23
Wysłany: 2016-11-25, 21:22   

Dziękuje bardzo :)
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
apol, Van Worden, cobra112
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-25, 21:26   

i tak te wspaniałości wyglądają... ach wiedzieć, czy nosiła je powabna dziewica, jakiś kapłan, kupiec czy wojownik , ile bym dał za możliwość zajrzenia w przeszłość, za odpowiedź na pytania - dlaczego właśnie tam ozdoby na setki lat ukryła ziemia? i dlaczego Mariusz się tak grzebał i resztę hordy anglik wykopał? ;) :lol:
Ostatnio zmieniony przez synonim11 2016-11-26, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
apol, cobra112, maximus1980
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-25, 21:31   

Mariusz, rozmawialiśmy już o tym, że na piekielnym fejsie wszystko niknie po paru dniach, forum jest jak biblioteka - wszystko leży na półeczkach i jeśli ktoś umie korzystać z katalogu znajdzie każdego autora i tytuł :) A taki autor, takiego sukcesu powinien mieć swoją półkę w naszej "bibliotece" i to ja dziękuję, że zgodziłeś, się żeby to się tu znalazło :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez synonim11 2016-11-26, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
maximus1980, cobra112, Van Worden
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-26, 00:10   

A kiedy kolejny skarb w planie ? Panie Mariuszu :) I tak z czystej ciekawości - masz już jakieś dane, choćby przybliżone co do wieku znaleziska ?

pantarhei 
PHEC Thesaurus

Piwa: 21/14
Wysłany: 2016-11-26, 21:01   

Maximus Maximus Maximus :564: :564: :564:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maximus1980
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-26, 21:33   

Ja to jeszcze czekam - żeby coś w temacie rzekł :) Wiem, że wzruszony, łzy w oczach, ściśnięte gardło, takie tam różne symptomy osoby uwielbianej prze tłumy :) Ale za ten skarb to mu się piwko należy - a znowu za " dziękuję bardzo" to trochę ciężko postawić. :) Ale ja cierpliwy jestem i poczekam :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maximus1980
maximus1980 
PHEC Thesaurus

Piwa: 16/23
Wysłany: 2016-11-27, 16:45   

Panowie i Panie jeśli będę cokolwiek więcej wiedział na temat tego skarbu na pewno napisze.

Jedynie co do tej pory wiem że został skarb przekazany do British Museum i tam pewnie czeka na dalsze procesy.

Następne info to podobno moje imię i nazwisko pojawi się Searcher Magazine. :-) :-) :-)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
synonim11
synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-11-27, 22:32   

Kurcze trzymanie w napięciu :( nie lubię , ale tak: na pewno dzieło kultury Wessex bo raczej innego wyjścia nie ma, pytanie tylko kiedy, jak dobrze pamiętam to chyba okres od 2000 do roku 600 p.n.e. Niesamowity kawał czasu. Jeśli wierzyć historykom, a Twoja obręcz pochodzi z początku tego okresu, to miałeś w rękach rzecz tylko o 650 lat młodszą od piramidy Cheopsa ( wzniesiona podobno około 2560 roku p.n.e.)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
maximus1980, Van Worden, cobra112
Odpowiedz do tematu