To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Informacje Ogólne i Techniczne - Meteorytoman.

amberus - 2014-02-20, 13:34
Temat postu: Meteorytoman.
Witam Państwa. Mam na imię Janusz i razem z kilkoma osobami tworzymy grupę poszukiwaczy meteorytów na terenie Polski. Projekt badawczy jest rozpisany wstępnie na 3 lata i zakłada przebadanie 7 miejsc. Jest to duże wyzwanie logistyczne jak i finansowe. Posiadane środki finansowe zabezpieczają tylko w części przeprowadzenie badań. Dla tego zwracamy się z proźbą do osób i grup osób o wsparcie naszego projektu. Czy to w formie darowizny na ten cel, czy w postaci przesłania sprzętu do poszukiwań typu Fisher F 75, tesoro tejin - cortez czy podobnej klasy. Mam nadzieję że w najbliższej przyszłości będziemy mogli się zrewanżować każdej osobie kawałkiem polskiego meteorytu. A pierwszy meteoryt otrzyma nazwę najhojniejszej osoby czy organizacji. Proszę o kontakt meilowy w języku polskim. Oczywiście odpowiem też na wszelkie pytania. Pozdrawiam Janusz
torox - 2014-02-20, 20:45

Witaj Januszu ! Powiem szczerze że Twój post mnie z lekka poruszył :-)
W związku z Tym że prosisz o konkretne wsparcie chciałbym przeczytać kilka konkretnych informacji :
- Co to za "Projekt badawczy" - proszę o konkrety jeśli to nie tajemnica ,
- Jesteście skupieni w jakiejś organizacji , posiadacie jakiś status prawny ???
Pytam w kontekście ewentualnych darowizn o które prosisz ?
- Posiadacie wsparcie jakiejś instytucji naukowej ? Jeśli tak to jakiej?
- Szukacie dla nauki czy "prywatnie" ?
- Jakie macie doświadczenie w prowadzeniu tego typu badań (poszukiwaniu meteorytów) ?
Jakieś znaleziska czy tylko plany ?
- Sprzęt (wykrywacze) o które prosisz mają być wypożyczone czy darowane ?

myślę że pytania które Ci zadałem pomogą uwiarygodnić Twój projekt ....

pzdr

P.S. Tak na marginesie powinieneś wiedzieć że każdy nowo znaleziony meteoryt , wg nomenklatury światowej zawsze posiada w swej nazwie , nazwę miejscowości w której lub obok której został znaleziony a nie osoby znalazcy czy też "sponsora" !

Tobo - 2014-02-20, 20:55

Mnie to już chyba nic w Polsce nie zdziwi ;-)
amberus - 2014-02-20, 21:08
Temat postu: meteoryty
Więc odpowiadam. Tworzymy grupę osób prywatnych. Na razie nie jesteśmy stowarzyszeniem. To jest w planach. Nie opieramy się również na żadnej instytucji. Za pewne jakby tak było nie poszukiwałbym wsparcia. Nie jestem marzycielem, stąpam twardo po ziemi i wiem że znalezienie meteorytu to często jak trafienie totka. Ale wiem że jest to możliwe gdyż sam znalazłem meteoryt z klasy syderytów. Znam się na poszukiwaniach, robię to od kilku lat. Jestem użytkownikiem forum ; Meteorytomania' Znam wiele osób, próbki przesyłam na uniwersytet Śląski. Bada mi je prof. Łukasz K. Robi to od lat. W razie potrzeby mam też wsparcie w Marcinie C. Są to osoby znane w światku meteorytowym. Projekt badawczy zakłada sprawdzenie w chwili obecnej 7 miejsc gdzie nastąpiły spadki ale jak do tąd nie znaleziono meteorytów. Za pewne by to się toczyło inaczej jakbym posiadał odpowiednie środki. Byłoby mnie stać na założenie i stowarzyszenia i założenie odpowiedniej strony. W chwili obecnej jestem bezrobotny [chwilowo] Może nie jestem tak znany jak P. Socha ale wiele osób mnie już zna i wie że jestem uparty i wytrwale dążę do celu. Może i dla tego ciągnie do mnie tyle młodzieży i razem ze mną chcą poszukiwać. Na ile mogłem to starałem się im kupić nawet tego ;kanarka; na początek. Teraz nawet na to mnie nie stać i dla tego ten apel. Co do darowizn. Nie muszą być, wiele rzeczy zaczyna się nie mal od zera ale bez sprzętu to nie wystartujemy. Dla tego ta moja proźba do poszukiwaczy, że jeśli posiadają jakiś zbędny sprzęt lub będą wymieniać na nowszy to niech o mnie pamiętają. Przyjmę każdy, nawet tego ;kanarka ; Co do nazywania meteorytów, to oczywiście wiem że jest im przypisywana wyłącznie najbliższa miejscowość znalezienia. Ale w naszych kronikach może byc też zapisane kto pomógł lub się przyczynił do jego znalezienia. Suma sumarum prawdopodobnie w lato powstanie zalegalizowane stowarzyszenie. Muszę to przemyśleć z znajomymi. Wszyscy ponad 50 lat, nie wspominając o ok. 10 osobach młodych [ w różnym wieku] Tak to w chwili obecnej wygląda. Nie mamy jako grupa jeszcze spektakularnego znaleziska. Dopiero jak będziemy coś mieli wtedy możemy startować i z rejestracją i stroną. Mam nadzieję że w miarę to wszystko wyjaśniłem. W razie jednak dalszych pytań oczywiście szczerze odpowiem.
amberus - 2014-02-20, 21:11
Temat postu: meteoryty
Szukamy prywatnie ale z tego co między sobą ustaliliśmy z każdego znalezionego meteorytu część zostanie przekazana bezpłatnie do dalszych badań.
Tobo - 2014-02-20, 21:17

Zacznij od poznania polskiego prawa i co trzeba zrobić żeby ogłaszać publiczne zbiórki.

Mi to zalatuje naciąganiem. Strony nie macie (są darmowe serwery)? Nazwisk się wstydzicie?
W każdej gazecie jest kilka ogłoszeń typu "samotna matka w trudnej sytuacji potrzebuje jakiejkolwiek pomocy rzeczowej i finansowej" - 99% to naciągacze i możesz się gniewać, ale Twoje prośby o darowizny sprzętu tak właśnie wyglądają.
Cytat:
"część zostanie przekazana bezpłatnie do dalszych badań."
- to za resztę kupcie kilka kanarków i po sprawie :)
amberus - 2014-02-20, 21:25

-Nie znasz mnie to raczej nie obrażaj. W Polsce jest już wszystko prawie zakazane, oprócz poszukiwań meteorytów. Osobiście o to walczyłem z znajomymi i teraz bez obaw idę w pole. [ oczywiście po otrzymaniu zgody właściciela] Co do strony , to za pewne jakbym ją miał to nie byłoby naciąganie? Piszę szczerze, przecież mnie tu nikt nie zapewnił czy otrzymam jakąkolwiek pomoc sprzętową czy nie. Darować można wszystko i każdej osobie, to czemu nie niepotrzebny czy stary wykrywacz. To prosty gest który aż tak wiele nie kosztuje. A wiele może zrobić w upartych rękach. Poznać mnie pozna każdy kto faktycznie będzie chciał mi pomóc. To nie tajemnica. Nie mam nic do ukrycia.
Tobo - 2014-02-20, 21:29

Publiczna zbiórka nie jest zakazana - ale wymaga zgody władnych ku temu urzędasów. Dając takie ogłoszenie publiczne łamiesz prawo. A obrażać Ciebie nie zamierzam, ale własne zdanie w Polsce zakazane nie jest ;-)
amberus - 2014-02-20, 21:45

Dobrze Tobo, masz rację , ale ja dałem to ogłoszenie na UK. Być może tu jest inaczej. Druga sprawa to nie jest publiczna zbiórka. To tylko proźba o pomoc i to w takiej formie której możecie mi udzielić bez większych wydatków , z pożytkiem dla Was ,że być może sprzęt darowany faktycznie coś znajdzie i z korzyścią nie tylko dla mnie ale młodych adeptów poszukiwań. Co do sprzedaży znalezionego przeze mnie meteorytu, to za pewne z tego co wiem starczyłby na zakup większej ilości Fisherów F 75 i to całkowicie nowych. Niestety został ukradziony, a raczej powierzony w nieuczciwe ręce [ pokusa większego dochodu w postaci sprzedaży w USA ] Tak że stało się i pozostaje mi to co w chwili obecnej czynię.
marand9 - 2014-02-21, 00:50

Taa
A mlodzi adepci to po ile maja lat ?
Tak czytam i czytam te banialuki ..... i cos mi sie lasuje :shock:
Skoncz wasc wstudu oszczedz :-/

jerzydom - 2014-02-21, 07:27

A jak skończysz to spuść wodę ;-)
amberus - 2014-02-21, 08:27

Witam. Co do młodzieży to od 18 w zwyż. Czy zawsze każdy pomysł , inicjatywę innych, należy od razu wybabrać w błocie, rozmiękczyć i wyrzucić? To już chyba nasza narodowa cecha. Wszędzie szwindel. naciąganie, oszustwo. I po co ja odpisuję , kogo tu mam przekonać i PO CO. Nie potraficie zrozumieć innej osoby to nie komentujcie. Jeżeli nie możecie przełknąć tego że ktoś coś robi dla drugiego człowieka za darmo to przynajmniej nie rozmieniajcie tematu na drobne. Wybaczcie mi ale odstąpię od dalszej dyskusji. A jak się komuś temat nie podoba i w ząb nie możecie zrozumieć o co chodzi to skasować całość i zapomnieć.
andrzejput - 2014-02-21, 08:53

AmberusW Polsce do 10.000 zł dostaniesz na dowód osobisty prostą pożyczkę lub mini ratkę .Kup fiszera i po sprawie jeśli jesteś uparty jak piszesz spłacisz ją jakimś cudem a jak spłacisz kup następny wykrywacz i tak dalej małymi kroczkami do celu .
Pozdrawiam Andrzej z wykrywaczem na raty. :evil:

zenluton - 2014-02-21, 09:38

W tej naszej kochanej ojczyznie wszystko z dupnej strony ludzie zaczynaja...
Kolego
Fajnie ze masz pasje ale Twoj apel... grubymi nicmi to wszystko szyte
Thesaurus to nie jedyna strona na ktorej znalazlem Twoj apel , ogloszenie
Rozumiem ze wzieles na cel polonusow z UK i USA :-/
Albo zrobisz to jak trzeba (fundacja, stowarzyszenie) albo ...sam wiesz
Proponuje usunac temat I zapomniec , przynajmniej do czasu jak bedziwmy mieli pewnosc z Kim lub Czym mamy do czynienia
Bez obrazy
Pozdrawiam

amberus - 2014-02-21, 09:46

Andrzej, masz rację. Tak też można. Nie mam żadnych długów i to też jest wyjście. Ale nie chcę brać pożyczek, to ostateczność. Spłaciłem ostatnią za remont domu i pora od nich odetchnąć. Chcę zacząć z czystym kontem, przy wsparciu osób dla których meteoryty to nie tylko hobby ale pasja. Pasją tą zaraziłem już wiele osób, ta młodzież którą wprowadziłem w ten ciekawszy świat do tej pory za pewne by stała pod kioskiem z piwem. Dzięki mnie zaczeli poznawać historię, archeologię, geologię i inne nauki pokrewne pozwalające im spojrzeć trochę szerzej na świat. Wracając do badań. Mamy dwa miejsca do przeszukania gdzie będą koniecznie potrzebne wykrywacze podwodne i tu dopiero myślałem o porzyczce na sprzęt. Potrzebne będą magnesy neodymowe o dużej sile. Będziemy badać dno rzeki w okolicach Rowów i bagna po północnej stronie rzeki. Teren ciężki ale wiem jak się za to zabrać. Następnie okolice Białegostoku, też rzeka i bagna. Te dwa wyzwania są najtrudniejsze i będą realizowane dopiero jak uda nam się zebrać właściwy sprzęt. Być może pierwsze wypady w okolice suchych terenów spadku meteorytu Pułtuskiego pozwolą nam na znalezienie pierwszych okazów które dadzą nam środki na zakup wymaganego sprzętu. Wiem że teren jest eksplorowany od dawna ale i do dzisiaj się tam znajduje większe bryłki niż typowy groch Pułtuski. Okolice Moraska tak przeszukane nadal dają pozytywne wyniki. Biorąc pod uwagę elipsę rozrzutu pozostało tam jeszcze wiele do odkrycia. Nie tylko przy kraterach meteorytowych gdzie spadły największe odłamki ale dalej w stronę północnego wschodu. Podstawa to środki odpowiednie na sprzęt. Ale w chwili obecnej zaczynamy prawie od zera. Posiadamy wiedzę a to już coś. Reszta to chęci , sumienność i przysłowiowy łut szczęścia.