To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Informacje Ogólne i Techniczne - Witam.

MałyCF - 2012-10-04, 15:16

Dzięki wielkie, zapewne pochwale się pierwszymi efektami.

Pozdrawiam

Mikey - 2012-10-04, 20:23

No ja dziś kupilem nowa Xterkę w Gold Packu za dokładnie 2476,00 zł z przesyłka kurierem do polski z czech.
Bob - 2012-10-04, 20:27

Mikey, Ty idz lepiej w pole i ta moja cewka troche pomachaj, co by stracila na wartosci :P
MałyCF - 2012-10-06, 17:58

No i pierwsze wyjście w pole za mną ;)
Nie wiem czy ok ustawiałem wszystko, balans gleby, czułość i inne bajery, ale pierwsze rozczarowanie za mną ;)
co prawda nie wszedłem na pola na które chciałem, ozimina już zasiana :( musiałem przenieść się w inny rejon i tylko śmieci, śmieci i śmieci.
Kilka polmosków, jakieś skorodowane kawałki żelazne, cienkie miedziane blaszki, kawałek rurki stalowej, (potem się przełączyłem na program 1) i zacząłem omijać sygnały żelazne. oprawka od żarówki, elementy z tubek od pasty lub kleju.
Ciężkie jest życie początkującego poszukiwacza :P

Zrobiłem sobie małe testy z monetkami wyjętymi z portfela ;)
Mam nadzieje że następne wyjścia będą już tylko lepsze ;)

Bob - 2012-10-06, 18:00

MałyCF, Jak juz kopiesz na fabrycznych to tylko na 4 programie
MałyCF - 2012-10-06, 18:11

bob_budowniczy Widzisz nie pomyślałem o 4ce. Chciałem się pozbyć sygnałów od żelastwa.
Ogólnie nietrafiona miejscówka, obok stawiku do którego okoliczna ludność swoje niepotrzebne w gospodarstwie domowym "skarby" składowała :-/ , ale to jedyne w miarę czyste i zaorane pole jakie znalazłem. Nie miałem za dużo czasu na jeżdżenie i szukanie, więc nie wybrzydzałem ;)
Jutro poszukam ciekawszego miejsca.

andrzejput - 2012-10-06, 23:30

jak wygrzebiesz wszystkie śmieci to i fant może jakiś wpadnie .Ja czasami chodzę na miejscówkę schodzoną wielokrotnie i zawsze coś tam wygrzebię a jak spotkam sie z właścicielem terenu tak :mrgreen: dla żartu mówię mu żeby mi za sprzątanie zapłacił. :mrgreen:
Mikey - 2012-10-07, 00:11

MałyCF nie zrażaj się na początku, pochodź sobie trochę na jedynce a jak już osłuchasz sie ze sprzętem przejdź na all metal, lub 4 z odrzuconym 48 (grające kamyki). Kop wszystko co dyskryma przepuści, polecam ci identyfikacje tonowa ustawiona na 2 tony (zaczynałem od 4, 4 latka połaziłem na 99, i od roku chodzę na 2 w trybie all metal albo śmieć albo kolor), czułość ustawiaj na maksa byle sprzęt był stabilny. Do namierzania polecam prospecting zamiast pinpointa. Uważaj na wilgoć, spraw sobie osłonkę. No na razie tyle masz pytania to pisz.

Pozdro
Mikolaj

daro - 2012-10-07, 00:16

andrzejput napisał/a:
... a jak spotkam sie z właścicielem terenu tak :mrgreen: dla żartu mówię mu żeby mi za sprzątanie zapłacił. :mrgreen:

:lol: :lol:

MałyCF - 2012-10-07, 00:22

Ja się nie zrażam, wiem że to wymaga nauki - praktyki w terenie. Dziś pinpointa używałem i nawet mi to pasowało, ale sprawdzę jutro na prospecting jak to będzie.
Osłonkę? Mówisz o elektronice ?

Mikey - 2012-10-07, 12:39

Dokładnie na puszkę, moja pierwsza Xterka klękła w ten sposób.
MałyCF - 2012-10-07, 18:09

Będę musiał nabyć.
Jak to początki bywają ciężkie i trudne, po wczorajszym całkiem bezowocnym dniu dziś już jakieś postępy.
Kilka krążków, oczywiście sporo śmieci, łyżeczka,jakieś sprzączki, plomba, kapturek - jakaś nabijka?, dziurka od klucza ;) i pierwszy pierścień :P jeszcze fanty przed oczyszczeniem mocniejszym.

Jednak co pole to pole.
Dwie monetki znalazłem przy dołkach kolegi który łaził po tym polu ze smętkiem.
Trochę je ominął.
Oczywiście fanty nie są tak spektakularne jak Wasze, ale jak dla mnie da fajne, bo pierwsze ciekawsze niż złom. Lepsze z czasem może zaczną wychodzić.

Bob - 2012-10-07, 18:14

No stary, po fotosie widać ze miejscówka ma potencjalny :)
daro - 2012-10-08, 01:32

I tak duzy plus ze kolor kopiesz. Kiedys na swiezo po zakupie e-tracka pewien stuletni dziadek na komercyjnym kopaaniu tak mi ustawil sprzet ze cale zelastwo farmerowi z pola wykopalem. Odszedl bezszelestnie podpierajac sie Deusem. Chyba konkurencji nie lubil :lol: Chcialem mu podziekowac na kolejnym kopaniu ale juz go nie spotkalem.
BartUK - 2012-10-08, 11:49

No i to juz sa super fanty! Gratulacje!