To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Informacje Ogólne i Techniczne - Witam.

MałyCF - 2012-10-02, 10:04
Temat postu: Witam.
Witam wszystkich na forum.
Co prawda nie jestem mieszkańcem wysp brytyjskich (jak na razie, może w niedługim czasie sytuacja finansowo egzystencjalna zmusi mnie do wyjechania w tamte rejony, a odwiedzałem już kilkukrotnie Doncaster i okoloce), ale czytam forum z wielkim zainteresowaniem z przerwami od dłuższego czasu. Wybałuszam oczy patrząc na to, co tam można znaleźć w ziemi i zazdroszczę możliwości prawnych dla poszukiwaczy.

Pochodzę z Mazowsza i w tych rejonach będę prowadził na razie poszukiwania.
Miałem na razie niewielką styczność ze sprzętem (ACE150, jakiś jabelek skonstruowany przez znajomego). Obecnie jestem w fazie zakupu własnego wykrywacza.
Wybór padł na X-Terra 705, w najbliższych dniach mam zamiar dokonać zakupu nówki w sklepie na "V" (jak to na forum koledzy określacie ;) )
Interesuje mnie raczej szukanie drobnicy, ale mam dylemat przy wyborze, który model na początek z dwóch dostępnych wybrać, zwykłą czy Gold Pack?
Która wersja będzie lepsza na mazowieckie pola, na razie nie chciałbym dokładać i kupować dodatkowych cewek (z czasem na pewno dojdą jakieś do kolekcji) zanim się nie oswoję ze sprzętem.

Kolejne pytanie do posiadaczy 705.
Jak wygląda sprawa zasilania na akumulatorkach (w planie eneloop) czy może polecacie coś innego?

Ostatnie to sprawa słuchawek.
Jak dla laika, zaczynającego zabawę, lepiej uczyć się sygnałów z głośnika czy od razu na słuchawkach? Na razie nie mam "fachowych" słuchawek w posiadaniu, jakieś zwykłe muzyczne z dłuższym kawałkiem kabla z dużą muszlą.

Mam nadzieję, że nie wymęczę na początek Was pytaniami w powitalnym wątku, nie chciałem zakładać za dużo tematów na samym wstępie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Być może do zobaczenia kiedyś na bogatej brytyjskiej ziemi ;)

Van Worden - 2012-10-02, 10:58

Witaj na Thesaurusie MałyCF! :564:
Skoro Viking ma tę samą cenę za wykrywacz z elipsą (gold pack) i standard DD to ja sugerowałbym kupno goldpacka. Okrągła cewka 10.5" DD jest zdecydowanie za ciężka i psuje skądinąd bardzo dobrą ergonomię Xterry. Z elipsą sprzęt jest idealnie wyważony i chodzenie z nim to czysta przyjemność. Elipsa daje Ci też super czułość na kolorowy drobiazg i w sytuacji dużego zaśmiecenia gruntu z powodzeniem zastępuje snajperkę.
Akumulatorki jak najbardziej dobrze się sprawują w Xterrze i na forum są już wątki, gdzie koledzy zastanawiali się które wybrać.
Jesli chodzi o słuchawki to może spróbuj ponegocjować z Vikingiem zakup Kossów UR30 wraz z wykrywaczem.. Zdecydowanie ucz się dźwięków już na słuchawkach. Nie wiem czy GrzegorzB będzie jeszcze oferował montaż modułu do słuchawek bezprzewodowych, ale to dla Xterry jest absolutnie optymalne rozwiązanie.

MałyCF - 2012-10-02, 11:18

Witam Van Worden, właśnie na Twoją opinię liczyłem w sprawie cewek ;) Rozwiałeś moje wątpliwości, bo też stawiałem na to rozwiązanie.

Co do Akumulatorków, to raczej chodzi mi właśnie o opinię czy Xterra nie ma problemów z zasilaniem na aku. Naczytałem się po forach, że szybko się przy niektórych wykrywkach wyczerpują, niektóre w ogóle na aku nie chcą pracować. Oczywiście wszystkich tematów jeszcze w całości nie zdarzyłem przeczytać (sporo tego się nagromadziło) aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania własnie w kwestii Xterry. Ale będę badał grunt i wyszukam odpowiedzi co najlepiej kupić do zasilania terki.

Jeśli fundusze pozwolą to postaram się kupić od razu słuchawki w zestawie. Ale i tak na razie sam wykrywacz to spora inwestycja.
Zastanawiam mnie fakt czy na słuchawkach za 50-70zł będzie jakaś strata sygnałów, czegoś mogę nie usłyszeć ? Nie przeszkadza mi ich delikatność, bo już mają parę latek więc mogą się rozlecieć i szkoda nie będzie, więc chciałem ich na początek użyć.

Co do bezprzewodowych, to na razie nie za bardzo będzie mnie stać na taki wydatek. Smycz więc będzie się musiała między nogami trochę czasu poplątać ;)

Dzięki Van za odpowiedź

Van Worden - 2012-10-02, 11:22

Na sygnałach możesz jedynie stracić nie używając słuchawek, więc spokojnie możesz na razie używać tych które już masz :-)
MałyCF - 2012-10-02, 11:31

Ok.
Właśnie zabrałem się za lekturę o bezprzewodowych.
Widzę że jednak w porównaniu nawet z Cossami można w podobnych cenach kupić w miarę dobry sprzęt. Ale to z czasem.

Dzięki i pozdrawiam.

Bob - 2012-10-02, 14:12

MałyCF, Co do cewek, to jak Van pisze, ale wypadało by mieć jakąś alternatywę, do X-terry wybór jest spory.

Co do akumulatorków to tylko eneloop, grubością pasują perfekcyjnie do tego wykrywacza i trzymają najdłużej! Grubość aku jest tu cholernie istotna, jak będą za cienki to wykrywacz ma tendencje to samoistnego wyłączania się(to dotyczy baterii jak i aku). Ostatnio na zlocie kolego Martino miał właśnie taki problem i po mojej sugestii to komory na baterie wepchał jeszcze pomiędzy baterie słomkę ze ścierniska i problem samoistnego wyłączania prowizorycznie rozwiązał :P

MałyCF - 2012-10-02, 15:03

bob_budowniczy oczywiście że wato mieć jakieś alternatywy, z czasem dokupię jakąś dodatkową cewkę, ale na początek wystarczy mi jedna.
chciałbym się oswoić ze sprzętem, kolejna cewka będzie mnie kusiła do zmiany częstej i może się okazać że pogubię się w parametrach, co gdzie na jakiej cewce :P

W sprawie grubości aku, całkiem ciekawe info, zawsze łatwiej wyeliminować dziwne zachowania.
Ze słomką niezłe rozwiązanie :mrgreen: prowizorki czasem najlepszym rozwiązaniem ;-)

Mikey - 2012-10-02, 15:30

Co do zakupu samego sprzętu, 500 zł taniej znajdziesz za nasza południowa granica, wysyłają do polski.
Bob - 2012-10-02, 15:35

Mikey, No to calkiem sporo! :shock:
MałyCF - 2012-10-02, 16:45

Zważywszy na 3 letnią gwarancję, to jednak wolę zapłacić cenę z PL niż potem ew. kombinować.
Ale jak ktoś się nie zraża zakupami z zagranicy to atrakcyjna oferta.

Mikey - 2012-10-02, 22:06

Dokładnie 595 euro z przesyłka do polski, dla mnie bez różnicy czy wysyłam kurierem do Warszawy czy Pragi różnica w cenie 40 zł.
MałyCF - 2012-10-04, 15:01

Trochę mi namieszaliście w głowie i zacząłem się zastanawiać nad kupnem z za granicy.
Ale przez to czekanie okazało się, że Viking zrobił promocję na "tereskę" i jest obecnie 200zł tańsza. Akurat na zakup ładowarki i aku do niej ;)
W sobotę pierwsze testy w polu :mrgreen:

Bob - 2012-10-04, 15:04

Pamietaj, Aku kup se porzadne!
MałyCF - 2012-10-04, 15:13

Eneloop 2000mAh 2 komplety już są.
Bob - 2012-10-04, 15:15

No to git :D

Powodzenia w terenie :564: