To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Wykrywacze i akcesoria marki Minelab oraz inne przydatne informacje.. - x terra 705 instrukcja PL bardzo prosze o pomoc

Misqn - 2012-02-05, 22:39

A ja sobie sam przetłumaczyłem :) Proscan chciał ponad 55 zł, to mnie zmobilizowało do do przetłumaczenia. Wykrywka nie jest za skomplikowana :)
uben - 2012-02-07, 19:42

:580:
komar - 2012-03-01, 21:32

Prosiłbym o instrukcję x terra 75 na barbaranamielska@wp.pl,pozdrawiam
marcelxbox - 2012-03-02, 17:59

Witam jeśli mogę to również poproszę o instrukcję do tereski 705 :-) podaję mail kaab22@o2.pl góry wielkie dzięki
komar - 2012-03-02, 21:49

witam proszę o poradę gdzie w polsce można oprócz sklepu V z w-wy kupić x terra 705 i jaka sonda będzie miała najlepszy zasięg na monetki i drobny kolor
Misqn - 2012-03-04, 18:36

komar - ciężko będzie Ci kupić wykrywki Minelaba w innym sklepie niż V, mają podpisaną umowę z Minelabem na dystrybucje w naszym kraju, jak mieszkasz na południu kraju to w Czechach, czy na Słowacji będziesz miał wiekszy wybór, u nas pozostaje zakup z drugiej łapki, co do instrukcji do tereski 705 to 4 funkcje masz najważniejsze do ustawienia, a resztą się na razie nie przejmuj, ground balance, noise chanel, treshold i sensivitity.
komar - 2012-03-05, 21:17

MISQN dziękuję za odpowiedz gdybyś mógl podpowiedzieć szukam monetek,jak najlepiej ustawić te 4 funkcje,będę wdzięczny
Misqn - 2012-03-06, 17:31

Włączasz wykrywkę :) wciskasz - menu/select, znaczek sensitivity jest na dole po lewej w kółku na lcd, wybierasz taką, która jest najstabilniejsza i wykrywka nie buczy, piszczy, czułość zależy od zaśmiecenia gruntu, różne są wartości, najlepsza jest najwyższa wartość ale stabilna, 16-stanadard, 17-20 dobra, 21-26 najwyższa, powyżej 26 piszczy w trudnym terenie.
Następny - noise cancel- dajesz na automatyczne czyli, podosisz wykrywkę na ok 20 cm z dala od dużych celów, wciskasz menu tyle razy aż pojawi się znaczek noise cancel, wciskasz mode, pojawi się AU, czekasz aż sam ustawi, później wciskasz Pinpoint/detect.
Treshold - wciskasz menu/select aż się pojawi treshold, czyli dźwięk tła pomaga w wykryciu pożądanego lub nie celu, ustawiasz wedle własnego słuchu ale nie dawaj wartości ujemnych, ja mam 3-5.
Tones - na początek 4 ,później jak się wsłuchasz 99 :)
Volume - ustawiasz około 24-26 , dobrze się słucha w słuchawkach.
Ground balance - ja daję automatycznie najczęściej, szukasz czystego terenu, ważne, żeby pod cewką nie było żadnego metalu,wciskasz all metal- wykrywka musi być w tym trybie, wciskasz znaczek ground balance, wciskasz znaczek mode- podnosisz na około 12 i opuszczasz na około 2 cm nad ziemię, robisz to powoli, słyszysz wtedy narastający i opadający dźwięk, wykrywka szuka automatycznej wartości, na lcd widać AU, kiedy znajdzie to wartość się wyświetli, wciskasz wtedy pinpoint/detect.
Zostają Ci jeszcze Patterns- jeśli szukasz tylko srebrnych-złotych to wybierz 2, jeśli też innych metali to 1, albo jak chcesz szukać wszystkich metali to wciskasz AM. To takie objaśnienie z grubsza. :lol:

komar - 2012-03-06, 17:55

dziękuję za wyjaśnienia miło że są jeszcze osoby takie jak Ty które mogą pomóc nie jestem laikiem,ale zawsze miałem proste wykrywacze typu fisher f2 zakupiłem x terra 705 z elipsą 18,75khz z czasem planuję dokupić jakąś 7,5 khz myślę że to dobry wybór proszę o odpowiedz jeszcze raz dziękuję za objaśnienia WIELKI SZACUN!
reglass - 2012-03-06, 18:31

Cewka koncentryczna 7,5 kHz To bardzo ciekawy wybór. ;-)
Misqn - 2012-03-06, 20:55

N-p, trzeba dzielić się wiedzą, ja też kupiłem z elipsą i dokupiłem koncentryka 7,5 khz okazyjnie, nie narzekam, jak na drobnicowca to i militarkę można szukać z tą cewką :-)
kostrzewski83 - 2012-03-08, 14:53

http://www.youtube.com/wa...feature=channel

Tu jest taki filmik w którym wytłumaczony jest szybki start :D

folc1 - 2012-06-02, 01:11

Panowie podeśle ktoś na meila folc1@o2.pl instrukcje do 705 z góry dzięki i pozdrawiam
folc1 - 2012-06-04, 23:59

Nikt nie ma instrukcji do przesłania? na początku wątku rozdawali chętnie a teraz cisza
GrzegorzB - 2012-06-05, 00:08

Początek wątku był 3 lata temu.
Wyżej nieco masz funkcje wyjaśnione. A jeśli chcesz mieć drukowaną, to musisz kupić lub odkupić. Przy odrobinie wysiłku można rozszyfrować instrukcje angielską, którą pobierzesz od minelaba za darmo. W dzisiejszych czasach podstawowy angielski to standard nawet na wsi.
W każdej opcji trzeba poruszyć 4 litery a nie tylko czekać na mannę z nieba :-)